HABER

KORONA AŞISIYLA İLGİLİ ORTALIĞI KARIŞTIRACAK RAPOR

ABD’deki araştırmada mRNA teknolojisiyle geliştirilen koronavirüs aşısının, 18-39 yaş arası erkeklerde kalp sorunları ve kalp krizine bağlı ölümleri yüzde 84 artırdığını ortaya koydu. Özellikle Pfizer-Biontech’in mRNA koronavirüs aşılarının, yeterince test yapılmadan piyasaya sürüldüğü iddiaları, dünya basınında birçok defa gündeme gelmişti.

Kovid mRNA aşılarının özellikle genç erkeklerde kalp krizi riskini arttırdığına dair kuvvetli şüphelerin bulunduğunu ifade eden bilim insanları, mRNA aşılarının yan etkilerini araştırmak için kapsamlı bir çalışma başlattı.

YÜZDE 84 ARTTI

ABD Florida Eyaleti Sağlık Kurumu, mRNA kovid aşıları ve bağlı kalp rahatsızlıklarını araştırdı. Kovid mRNA aşıları sebebiyle, 18-39 yaş arası erkeklerde kalp rahatsızlığı ve kalp krizine bağlı ölümlerde yüzde 84 artış yaşandığı ortaya çıktı. Bu ölümlerin önemli bir kısmının, aşıdan sonraki 28 gün içinde gerçekleştiği ve gözlemlendiği bildirildi.

Ancak çalışmada, aşılar sonrası 25 haftalık süreç takip edildi, kalp sağlığı açısından her türlü inceleme yapıldı. Yapılan çalışmada, şu ifadeler kullanıldı: “Her yaş grubundan erkekte mRNA aşılarına bağlı kalp rahatsızlığı ve kalp krizi sonucu ölümlerde artış gözlemlendi.”

Aşının zararları, faydasının önüne geçti. Kovid aşılarına ve özellikle mRNA aşılarından sonra.” Bir çok kişide Özellikle kan pıhtısı (miyokardit) ve kalbi çevreleyen fibroseröz kesede iltihaplanma (perikardit) gibi rahatsızlıkları çıktı

KAYNAK: haber3.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu