HİKAYELER

MEKTUPLA BOŞANMAK

Dünyada yaşanılan kötü ve acı durumlardan bile kimi zaman komik ve yararlı dersler çıkarılabilmekte. Tıpkı biraz sonra bahsedeceğimiz boşanma hikayesinde olduğu gibi. İçerisinde dram, intikam ve komediyi barındıran bu yaşanmış hikaye internette paylaşıldıktan sonra hızlı bir şekilde dünya genelinde yayılmaya başlamıştır. Tüm hikaye adamın eşinden boşanmak istediğini belirten mektubu yazmasıyla başlamış ve ardından kadın eşine intikam niteliğinde akıl dolu bir mektup yazmıştır. Bir gün eşinden boşanmak istediğine kesin bir şekilde karar veren adam karısına ondan ayrılmak istediğini söyleyen bir mektup yazmıştır. Adam mektuba şunları yazmıştır;

Sevgili Eşim,

Bu mektubu sana senden sonsuza dek ayrılmak istediğimi söylemek için yazıyorum. 7 yıllık evliliğimiz boyunca hep iyi bir eş oldum ve mutluyduk. Ancak bu son iki hafta tam bir cehennemdi. Patronun işten ayrıldığını söylemek için beni aradı ve bu artık son damla oldu. Geçen hafta eve geldin ve yeni kestirdiğim saçlarımı, senin için pişirdiğim en sevdiğin yemeği ve hatta yeni alıp giydiğim ipek bokseri bile fark etmedin. 2 dakika içerisinde yemeğini yedin ve daha sonra televizyon izleyip hemen uykuya daldın. Bana artık beni sevdiğini söylemiyorsun; karı-kocayı birbirine bağlayan şeyleri artık yapmıyoruz. Ya beni aldatıyorsun ya da artık beni sevmiyorsun; neyse! Konu şu ki ben gidiyorum. Eski Kocan

Not : Beni bulmaya çalışma. Kız kardeşin ve ben Başka bir şehire yerleşiyoruz! Hayatta mutluluklar. Adamın karısına yazdığı mektup kulağa çok kötü geliyor değil mi? Ama bu konuda aceleci davranmayın çünkü şimdi kadının adama yazdığı o zekice mektubu okuyacağız.

Sevgili Eski Kocam,

Bu mektuptan başka günümü hiçbir şey daha iyi hale getiremezdi. İyi bir eşten çok uzak olmana rağmen evet 7 yıldır evliyiz bu doğru. Evet çok fazla televizyon izliyorum çünkü televizyon senin bitmez bilmeyen sızlanma ve mızmızlanmalarını bir az da olsun bastırıyor. Düşündüğünün aksine saç kesimini fark ettim ama küçük bir kız çocuğundan farksızdı ve bunu sana söylemek istemedim. Çünkü annem beni böyle yetiştirmedi. Favori yemeğimi pişirdiğin zaman ise beni kız kardeşimle karıştırmış olmalısın çünkü ben 7 yıldır kuzu eti yemiyorum. Yeni aldığını söylediğin bokserların fiyat etiketine bakınca 150 tl olduğunu gördüm ve tesadüfe bak ki aynı gün kız kardeşim benden 150 tl borç para istedi. Tüm bunlardan sonra seni hala sevdiğimi fark ettim ve ilişkimizi düzeltmek için bir şeyler yapmaya karar vermiştim. Bu yüzden lotodan 10 milyon tl kazanınca işten ayrıldım ve ikimiz için Jamaikaya uçak bileti aldım. Ama eve gelince sen çoktan gitmiştin. Ama hayatta her şeyin bir nedeni vardır. Umarım her zaman istediğin tatmin edici yaşama sahip olursun. Avukatım, yazdığın mektubun benden tek bir kuruş almayacağını söyledi. Bu yüzden kendine çok iyi bak.

Eski karın, dünya kadar zengin ve özgür!

Yazılan iki mektuptan da anladığımız gibi adam eşini onun kız kardeşiyle aldatıyormuş ve kadının tüm soğukluğu bu durumdan şüphelendiği içinmiş. Eğer adam daha iyi ve sadık bir eş olsaydı şimdi eşiyle birlikte Jamaika’nın sıcak kumsallarında denize giriyor olacaktı. Ama bunun yerine eski eşinin kız kardeşiyle Başka bir şehirde sade bir hayat yaşıyor. Kadın ise hem zengin hem mutlu hem de özgür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu