SAĞLIK

12 Hastalığın Tek Nedeni Kola’nın Sebep Olduğu Hastalıklar ve Rahatsızlıklar

Günümüzde Türkiye’de Milyonlarca ve dünya genelinde Milyarlarca insanın içtiği kola neredeyse herkese a-şırı bir bağımlılık yapmaktadır.. Peki Araştırmacılar kola için ve bu meşrubatların yaptığı bağımlılık h-akkında ne dediler ve ortaya neler çıkardılar, z-ararları nelerdir ve ne değildir hepimiz gözden geçirelim.

KOLA’NIN İNSANLARA Z-ARARLARI NELERDİR İÇİNDE HANGİ M-ADDELER VARDIR : Birçok kaynaklarda geçtiği gibi daha öncesinde doğurganlığı önlemek için k-ısırlık ilacı olarak eczanelerde satılarak başlanan ve daha sonra içecek haline getirilen kola’nın benzer i-ddialarla bir çok benzer h-aberler bulunmaktadır.. İçerken tadına doyamadığımız gazlı içecekler aslında birçok h-astalığa davetiye çıkarıyor. Ünlü yazar Karen Hill, ‘Yeteeerr! Artık Diyet Yapmak İstemiyorum’ adlı kitabında bu içeceklerin neden olduğu 12 hastalığı anlattı. Karen Hill, insanların kolaya olan düşkünlüğüne değinerek, ‘Türkiye’de adeta bir kola bağımlılığı var’ dedi. Bazıları Günde bir-iki litreyi geçiyor adeta su yerine kola tüketiyoruz. Öncelikle kola k-orkunç bir b-ağımlılık y-aratan içecektir. U-yuşturucuyu bırakmak kadar zahmetlidir.

İnsanların kolayı bırakmakta çok g-üçlük çektiğine değinen Hill, Bırakmaya k-arar verdikleri ilk gün k-orkunç migren a-ğrıları, titremeler, a-sabilik ve uykusuzluk y-aşıyorlar.

Fakat iki günü atlattıktan s-onra b-o-mba gibi oluyorlar. İşte bırakmanız için en önemli 12 h-astalığa sebep… 1- Fazla kilo ve yağlanma 2- Karaciğer ha-sarı 3- Diş ç-ürümesi 4- Böbrek taşları ve K-ronik böbrek h-astalığı 5-Asit reflü 6-Kemik erimesi 7- Hipertansiyon 8-Kalp h-astalığı 9-Sindirim bozukluğu 10- Alzheimer (hafıza kaybı) 11- K-a-nser 12- Şeker H-astalığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu