PÜF NOKTASI

2 MALZEME İLE DİŞ TARTARINDAN KURTULUN

Türkiye’de ağız ve diş bakımına yeteri kadar önem verilmiyor, yemeklerimiz de plak ve tartar oluşumuna müsait olunca hemen hemen herkesin ortak sorunu diş tartarları oluyor. Ekonomik koşullar nedeniyle çoğu kimse diş bakımı yaptıramadığı için tartarlar çoğu kimse için sıkıntılı durumlara yol açabiliyor. Bu yüzden Gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeniz gereken ağız ve diş temizliği için size doğal bir yöntem öneriyoruz.

Halk arasında diş taşı olarak da bilinen tartar, bazı bakterilerin dişlerde birikip zamanla sertleşme sonucu oluşan sert yapılardır. Diş ve ağız bakımına önem vermeyen kişilerde daha çok görülse de düzenli diş bakımı yapan insanlarda bile zaman zaman görülebilmektedir. Yine de tartar oluşumunu engellemek için alınabilecek bazı önlemler mevcuttur.

Diş tartarı için evde hazırlaması çok kolay fakat oldukça etkili bir yöntem var. Gerekli malzemeler 40 gram ceviz kabuğu ve 250 ml su.

Hazırlanışı:

Öncelikle ceviz kabuklarını suyun içine atın ve kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynatın, suyumuz kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın ve 10 dakika da bu şekilde soğumaya bırakın. Daha sonra diş fırçamızı bu suya batırıp dişlerimizi güzelce fırçalıyoruz.

Bu diş fırçalama işlerimi günde 3 kere tekrar edin. İstenmeyen tartar ve plakalar 1 haftada kaybolacaktır. Kanayan diş etleri için de oldukça faydalı olan bu karışım, diş eti iltihaplarına da etkilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu