PÜF NOKTASI

3 Adımda Siyah Noktalardan Kurtulun!

Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt, kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Özellikle yüz ve burunda çıkan siyah noktalar, can sıkıcı olmaktadır ve cildin pürüzsüz görünmesine engeldir.

Yüz ve burunda ortaya çıkan siyah noktaların nedeni hava şartları, aşırı yağlanma, tıkanmış gözenekler ve makyajdan kaynaklanmaktadır. Gözenekler fazla miktarda yağ ürettikleri zaman gözenekler şişerek kalınlaşır. Ardından gözeneklere pislik dolar ve sertleşerek siyah nokta oluşmasına yol açar. Gözeneklerdeki yağ üretimi, menopoz, gebelik ve regl döneminde ve yağlı besin tüketiminin olduğu zamanlarda artmaktadır.

Düşük yağlı kozmetik ürünlerini, siyah nokta giderici doğal karışımları kullanmaya başlayarak siyah nokta oluşumunun yok edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Adım 1:

Diş macunu ve tuzu karıştırırarak siyah nokta olan bölgelere eski bir diş fırçası ile bastırmadan 1 dakika boyunca uygulayın. Ardından soğuk suyla durulanır.

Adım 2:

Bu adım için ihtiyacınız olan malzemeler, sıcak su ve temiz bir kumaş parçasıdır. Kumaş parçasını sıcak suyla ıslatarak sıkın. Daha sonra siyah nokta olan bölgeye koyarak 15 saniye bekletin. Bu işlemi 2 kez uygulanır.

Adım 3:

Son olarak yoğurt ve kili karıştırılarak macun kıvamına getirin. Aynı biçimde siyah nokta olan bölgeye uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Siyah noktalardan kısa sürede kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu