KADIN

40 Yaş ve Üzerindekiler İçin Kg Vermenin En Etkili Yolları

40 yaşını geçtikten sonra metabolizmamiz, yaşamımızın her on yılında yaklaşık% 5 oranında yavaşlar. Bu, kadınların aynı şekilde kalmaları için günlük diyetlerinden ortalama olarak 100 kaloriyi kesmeleri gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu kalorileri yakmanın evde ateşinizi düşürmek gibi daha kolay, hatta şaşırtıcı yolları vardır.

Bizler, 40 yaşın üzerindeyken zayıf kalmak veya kilo vermek için 8 etkili yöntemi bu yazımızda derledik. Bazılarının çoktan orada olduğunu göreceksiniz, ve bunların çoğu gerçekten bu kadar zor değil, hatta eğlenceli bile olabilir!

1. Doğru Egzersizleri Yapın

Metabolizmanın yavaşlamasıyla, sadece günlük 30 dakikalık kardiyo yapmak yeterli gelmez. Bu yüzden haftada 4 ila 5 kez dayanıklılık antrenmanları yapmakta önemlidir. Clam, step-up, crunch, kuş köpek hareketi ve şınav gibi egzersizler sağlıklı kas kütlesini korumak ve daha fazla kalori yakmak için harikadır. Günde en az 10.000 adım yürümek metabolizmanıza yardımcı olarak formda kalmanız ve ruhunuzu canlandırmanız için harika bir yoldur.

2. Gerçekçi Hedefler Belirleyin

Kilonuzun yarısını “sihirli bir diyetle / hapla/ zayıflama kemeri ile” bir haftada kaybetmenin ne kadar çekici geldiği hiç mühim değil, muhtemelen bunun gerçek olmadığını anlıyorsunuzdur. Üstelik, bunun gibi bir şey olsa bile, vücudunuza yarardan çok zarar verirdi.Bu yüzden, çok hızlı bir şekilde çok fazla kilo vermenin yol açtığı fiziksel ve duygusal stresten kurtulmak için haftada 1-2 kilo vermeyi hedeflemelisiniz. Bu, sağlıklı yaşam tarzının gerektirdiği alışkanlıkları edinmenize (düzgün yemek yemek ve egzersiz yapmak gibi) ve uzun vadede formda kalmanıza yardımcı olacak sağlıklı ve ulaşılabilir bir hedeftir. Ayrıca vücudunuza hiçbir zarar da vermeyecek!

3. Vitaminlerinizi Alın

Vücudumuzun hayatımızın farklı dönemleri için farklı ihtiyaçları vardır. 40 yaş üstü kadınlar için kalsiyum, B12 vitamini, potasyum, magnezyum, D vitamini, Omega-3 ve probiyotiklerin diyetlerine dahil edilmesi şarttır.Ki bu kötü ya da hoş olmayan bir şey bile olmamalıdır çünkü potasyum avokado, kuru kayısı ve tabii ki muzda da bulunabilir- kabul edelim, hepsinin tadı harikadır! Badem ve yoğurttan kalsiyum alınabilir ve sadece güneşlenerek bile gerekli D vitamini dozunu alabilirsiniz. Bu çokta korkunç bir senaryo değil! Güneş koruyucu kullandığınız sürece tabi..

4. Programınıza Uyun

Düzenli ama sık sık yemek bir öncelik haline gelmelidir. Öğün atlamak metabolizmanızın dengesini bozar: vücudunuz kalorileri yakmak yerine biriktirmeye başlar ve umduğunuz şeyin tam tersini alırsınız.Ve iyi bir kahvaltı yapmanın çok önemli olduğunu unutmayın çünkü vücudunuzun tüm gün boyunca hareket edebilmesi için gerekli enerjiyi sağlar. Gece atıştırmalıklarının hem mideniz hem de kilonuz için kötü olduğunu unutmayınız.

5. Dinlenmeyi Unutmayın

“Güzellik uykusu” sadece cildinize iyi gelmez – aynı zamanda vücudunuzun daha sağlıklı ve daha zayıf kalmasına da yardımcı olur! Araştırmalar, uyku yoksunluğunun beyninizin kötü kararlar almasını sağladığını (abur cubur atıştırmak, egzersiz yapmamakta öyle) ve ayrıca açlık ve doygunluk hormonları olan ghrelin ve leptinin dengesini bozduğunu da kanıtlıyor.Öyleyse telefonunuzu ve bilgisayarınızı yatmadan önce kapatın ve olabildiğince çabuk uykuya dalın!

6. Sıcaklığı Azaltın

Kulağa ne kadar şaşırtıcı gelse de bu dediğimiz gerçekten doğru: düşük sıcaklıkta uyumak bile yağ yakmamıza yardımcı olur çünkü vücudumuz ısınmak için “daha ​​sıkı çalışmak” zorundadır. Yetişkinlerde 2 çeşit yağ vardır: Kötü beyaz olanı ve iyi kahverengi olanı. Kahverengi yağ kalori yakmaktan ve ısı üretmekten sorumludur. Evlerimiz ısındığında, kahverengi yağımızın aktivite seviyesi durmaktadır.Bilim adamları ev sıcaklığını 19 ° C’de tutmayı öneriyor. Bu birkaç kilo kaybetmek için gerçekten güzel bir yol olabilir!

7. Yeterli Miktarda Su İçin

Şişmeye eğilimi olan bazı insanlar büyük bir hata yapar ve su alımını azaltır. Tam tersine: Yeterince su içmek aslında bu problemle başa çıkmanıza ve yaktığınız kalori miktarını arttırmanıza yardımcı olacaktır.Su ayrıca vücudunuzun detoks yapmasına yardımcı olur. Yemekten önce bir bardak su içmek, iştahınızı ve tükettiğiniz kalori miktarını azaltır. Vücudunuz suyu ısıtmak için enerji kullanacağından, soğuk su içmek biraz daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Yani sizce de su harika değil mi?

8. Sağlığınızı Kontrol Ettirin

40 yaşın üzerindeyseniz ve tüm çabalarınıza rağmen kilo veremiyorsanız bu karaciğerinizin detoks yapmaya ihtiyacı olduğu veya tiroitinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Tabi ki başka sebepler de olabilir ama bu ikisi en yaygın olanlardır.Eğer durum buysa doktorunuzla birlikte hareket etmelisiniz. Karaciğeriniz için yaşam tarzınız ve diyet değişikliğiniz yeterli olabilir ancak tiroit sorunları daha karmaşıktır, yine de kesinlikle kontrol ettirmeye değer.

Görüyorsunuz ki, 40 yaşın üzerindeyken kilo vermeniz bile bir meydan okuma gibi görünse de bunu yapmanın pek çok zor ve oldukça kolay yolu var! Sizin için en uygun olan kilo verme yöntemini yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu