HABER

AFİYETLE YİYORUZ AMA, ÜZERİNDEKİ BU MADDE MEĞER..

Hayatımız Nasıl Etkileniyor..Günümüzde sağlığı hiçe sayan bir tüketim anlayışı mevcut. Uzm. Dr. Eyyüb Yılmaz ve Tüketici Başvuru Merkezi Başkanı Aydın Ağaoğlu ürünlerin raf ömrünü ve cazibesini arttırmak için kullanılan parafinin insanları olumsuz etkilediğini açıkladı.

“PARAFİNİ SİRKELİ SU İLE DE KARBONATLI SU İLE DE TEMİZLEYEMEZSİNİZ”

Uzm. Dr. Eyyüb Yılmaz: Parafin, bir ürünü parlak göstermek ve daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayan bir maddedir. Parafin aslında 45 atomlu bir yağ ürünüdür. Kalın bağırsağa verdiği zarar çok büyük. Bildiğiniz mum aslında. Siz karbonatlı su ile, sirkeli su ile bunu temizlediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak üzerinde parafin varsa bunu yapamazsınız. Çünkü parafin asla sirkeyle çözülmez, asla karbonatlı su ile temizlenmez.

KİMYASALLAR MEYVENİN İÇİNE İŞLİYOR

Tüketici Başvuru Merkezi Başkanı Aydın Ağaoğlu: Ürünün raf ömrünü arttırmak ve cazibesinin yükseltmek için parafin kullanılıyor. Sadece elmada değil, narenciye, nar vb meyvelerde de kullanılıyor. Ağaçtayken i*laclanan meyveler,üzerlerindeki zirai kalıntılar varken parafinle kaplanıyor. Parafinin altında kalan kimyasal i*lac da dışarı uçamadığı için meyvenin içine işliyor. Dolayısıyla kabuğunu soyanlar dahi zirai maddeleri tüketmiş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu