PÜF NOKTASI

AKCİĞERDEN KİLOLARCA ZEHRİ ATACAK KARIŞIM

S’igara kötü alışkanlıkların başında gelmektedir. Genç yaşlı ayırt etmeden vücuda zarar verir. Özellikle akciğerler ciddi zararlar görürler. Alınan nefesle beraber dumanı akciğerlere çekildiğinden zararlı maddeler direk akciğerlere gönderilmektedir.

Akciğerlerin dışında kalp ve damarlara da çok ciddi zararlar vermektedir. Kalp krizi ve nefes darlığının en büyük tetikçisidir. Cildin yaşlanmasını hızlandırır. Ses tellerine zarar verir. Yıllar geçtikçe s’igara kullanan insanların seslerinde değişimler olmaktadır. Bu zararlar vücuda zehir alındığından olmaktadır.  S’igarayı kullanan kişiler solunum yoluyla bu dumanı çekerken bu maddeleri de vücutlarının içine almış bulunuyorlar. Bu zehirli maddeler vücut içinde bulunduğu takdirde kanser ilk olmak üzere birçok hastalık bu maddeler yüzünden meydana gelmektedir. Malesef içmeseniz bile dumanına maruz kaldıysanız bile bu zararları görüyorsunuz.

Herkes Bu Karışımla Vücutlarındaki Zehri Atabilir

Vücutta biriken bu zehirli maddelerin hepsini olmasa da bir kısmını şimdi tarif edilecek karışımla atmak mümkün.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı toz halindeki zerdeçal
  • 1 adet zencefil kökü
  • 1 adet orta boy soğan
  • 1 litre su

Hazırlanışı:

Bir tencerenin içerisine soğan, zencefil ve suyu koyun. Tencereyi kısık ateşte olmak üzere ocağa oturtun. Kaynamadan önce zerdeçalı ekleyin ve kaynatın. Kaynayan karışımın soğumasını bekleyin ve sağlıklı olması açısından cam şişeye doldurun. Günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere tüketin.

0 0 oylar
Oylama

Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu