SAĞLIK

BAĞIRSAKLARI VE SİNDİRİMİ DÜZENLEYEN KARIŞIM

Keten tohumunun kanseri önlediğini bir süredir biliyoruz zaten. İçeriğindeki bol miktarda omega-3 yağ asidi sayesinde östrojen hormonunu uyarıyor ve bu hormonun akışını bloke edebiliyor. Bunların yanı sıra keten tohumu kan basıncını ve atardamar fonksiyonlarını da düzenliyor ki yağ, kalsiyum ve enerji metabolizmasını da beraberinde dengeliyor. Evdeki malzemelerle şifa bulmanın en etkili yöntemlerinden biridir keten tohumu tüketmek.

Keten tohumunu doğanın bahşettiği diğer muhteşem gıdalar gibi başucu besinimiz yapmamızın bir diğer sebebi de kilo vermeye, kolesterolümüzü düşürmeye ve kabızlığı engellemeye yarayan diyet lifleri içermesidir. Diyet lifi içeren tahıllar arasında bir numaralı besindir. Öğlen ve akşam yemeklerinde tükettiğimiz salatalara bir iki yemek kaşığı keten tohumu konması tavsiye edilir.

Keten Tohumu Sindirim Sorunlarına Son

Kabızlık, gaz sancıları, kontrolsüz kilo artışı, cilt ve tırnaklarınızda sağlıksızlık sorunları yaşıyorsanız bağırsaklarınız size bir işaret gönderiyor demektir. Kimyasal içerikleriyle karaciğerinizi yoracak i’laclar kullanmadan ya da ameliyata gerek kalmadan evdeki malzemeler ve doğal yöntemlerle bağırsaklarınızı temizleyeceğiniz etkili bir karışım tarifimiz var. Bu karışım sadece bağırsaklarınıza değil genel olarak vücudunuza iyi gelecek, detoks etkisi yapacak. Bu karışımı 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde kahvaltı yerine tüketirseniz bağırsaklarınızın doğal florası tazelenecek ve temizlenecek.

  1.  Hafta: 1 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
  2.  Hafta: 2 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
  3.  Hafta: 3 yemek kaşığı keten tohumu ve 150 ml. Kefir

Keten tohumunu un halinde de kullanabilirsiniz, tohum halinde de kullanabilirsiniz. Elinizde unu yoksa tohumları biraz ezip ufalayarak parçalayabilirsiniz. Her sabah tüketeceğiniz bu karışım şişkinliklerinizi, kabızlığınızı ve bilimum bağırsak sorunlarınızı hayatınızdan çıkaracak. Karışımın etkisini gün içinde bol su içerek ve sebze meyve yiyerek arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu