PÜF NOKTASI

BAĞIRSAKLARINIZI BU KARIŞIMLA HIZLA BOŞALTIN

Özellikle diyet yaparken ortaya çıkan kabızlık, şişkinlik ve gaz problemi oldukça can sıkıcı bir durum. Tabi sağlıksız beslenme ve özellikle hazır gıdalar, az su tüketimi gibi faktörlerde çeşitli bağırsak problemlerine neden olabiliyor. Normal de sağlıklı bir insanda bağırsak, sindirme işlemini kendi başına zararlı maddeleri vücuttan atarak doğal akışta kendi başına halleder. Ama sindirim sistemi sekteye uğradığı zaman, bağırsak bu görevi yerine getiremez ve bunun sonucunda da saydığımız sorunlar ortaya çıkar ve ciddiye alınmaz ise ilerde daha büyük sorunlara yol açabilir.

Bu aşama yapılması gereken doğal yollara başvurmaktır. İlaçsız ve zahmetsiz hazırlayacağınız doğal kürlerle bağırsaklarınızı doğal yollar ile temizleyip içerisinde ki toksit maddelerden arındırabilirsiniz. Bunun için yapmanız ve uygulamanız gereken tarif oldukça pratiktir.

Malzemeler

  • 150 gram hurma
  • 150 gram kuru erik
  • 1 litre su

Hazırlanışı

Bulunması ve maliyeti oldukça uygun olan bu gıdalarla, karışımınızı oldukça pratik hazırlayacaksınız. Öncelikle derin bir kapta 1 litre suyu kaynatıyoruz. Daha sonra kaynayan bu suya geri kalan malzemeleri ekleyip 15 dakika kadar kaynatmaya devam ediyoruz. Son olarak kaynayan karışımımızı soğuması için ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz. Gelelim bu karışımın nasıl tüketileceğine ve nasıl mucizeler yaratacağına.

Yapacağınız tek şey sabahları, 1 çorba kaşığı bu karışımdan içmek. Düzenli olarak her gün içeceğiniz karışım bağırsaklarınızın düzgün çalışmasını ve zararlı atık ve maddelerin vücudunuzdan atılmasını sağlayacaktır. Sağlıklı bir sindirim sistemi ve bağırsaklar için yapmanız gereken işte bu kadar kolay bir işlem. Bu işlemi senede 2 defa yapmanız ve bağırsaklarınızın tamamen boşaltımını sağlamanız, sağlığınız açısından oldukça faydalı bir işlem olacaktır.

Böylelikle bağırsaklarınız zararlı maddelerden arınacak ve toksinlerden kurtularak sindirim kolaylaşacak ve kabızlık, şişkinlik ve gaz sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu