HABER

BASİT MALZEMELERLE TOPUK ÇATLAKLARINDAN KURTUL

Ayaklarımızın özel ilgiye ihtiyacı var. Günün tüm emeği onlara odaklanmıştır. Uzun yürüyüşler, rahatsız ayakkabılar, sıcak ve soğuk,  ayağımızın durumunu ve görünümünü etkiler. Ve çoğu zaman, onlarla düzgün bir şekilde başa çıkmak için vaktimiz yok.

DSC03044

Ayaktaki cilt uygun şekilde bakılmazsa, giderek kalınlaşır ve sonunda çatlar. Çoğu zaman topuklarımız bundan muzdariptir. Ağrılı nasırlar ve mantar enfeksiyonları da ortaya çıkabilir. Ancak ayaklarımıza bakmak için çok fazla para ve çok zaman harcamak zorunda değiliz! Ayağımızın resimdeki gibi görünmesini kesinlikle istemeyiz. Sadece çirkin görünmekle kalmaz, aynı zamanda sağlığımıza da zararlıdır. Çatlak ciltte, yürümemizi zorlaştıran çeşitli enfeksiyonlara yakalanma olasılığı daha yüksektir.

Lemon slices

Çatlak topuklarla başa çıkmanın yolu

İlk yardım çantanızı ve buzdolabınızı, ayaklarınızda pürüzsüz ve güzel bir cilt sağlayacak sadece 2 bileşen için kontrol edin. Sadece limon ve aspirin hazırlayın. Bu, nasırlı epidermisi yumuşatmak, cilt tonunu eşitlemek ve onu enfeksiyonlardan korumak için yeterlidir.

Bu son derece kolay!

Malzemeler:

  • 5 adet aspirin tableti
  • Bir limon suyu
  • Ponza taşı veya ayak rendesi (Törpü)
  • Aspirin

Uygulanışı

Tabletleri toz haline getirmek zorundayız. Bunu bir havanda yapabiliriz veya iki kaşık arasında ezebiliriz. Tozu limon suyuyla karıştırın. Karışım kuruysa biraz daha limon suyu veya su ekleyebiliriz. Ayak derisine koyduğumuz bir lapa kıvamında olmalı. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Sonra cildi bir süngertaşı ile ovalayın.

Aspirin

Epidermisi her gün ayaklardan silmek iyi bir fikir değildir çünkü bunu ne kadar çok yaparsak cilt o kadar hızlı kalınlaşır. Bu nedenle, epidermisi çok sık silmeye gerek kalmaması için ayaklara düzenli olarak bakmaya ve nemlendirmeye değer. Ovmadan sonra ayakları durulayın, kurulayın ve nemlendirici krem ​​sürün. Güzel ve sağlıklı görünen ayaklara yeniden kavuşmak için haftada 2-3 kez böyle bir işlem yapmak yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu