PÜF NOKTASI

BÖBREK TAŞLARINDAN KURTULUŞ HİKAYESİ

Bir Hasta Anlatıyor: Böbrek Taşını Bitiren Denenmiş Tariftir..

Böbrek taşı ağrısının ne demek olduğunu bilen birisi olarak sizlerle nasıl kurtulduğumu paylaşmak istiyorum arkadaşlar. 10 yıl öncesi idi bu ağrı tuttuğu zaman ambulansla zor yetiştiriyorlardı. tüm müdahaleler yapılmasına rağmen bir türlü kurtulamamıştım taşlardan. O geçirdiğim sancılı dönemleri hatırlamak bile istemiyorum. Rabbim ne bana ne de başkasına yaşatmasın.

Annemin bana uyguladığı mucize gibi bir kür ile taşlarımdan kurtuldum nasıl derseniz? hemen anlatıyorum:

  • Avakado yaprağı,
  • Isırgan otu,
  • Ebegümeci

Bu 3 otu aktardan aldıktan sonra hepsi aynı oranda bir tencereye koyup kaynatın ve soğumaya bırakın ve bu suyu şişelere boşaltın ve sabah öğlen akşam 1 bardak (hatta ben daha fazla aklıma geldikçe içtim diyebilirim) için.

Ben annemin sayesinde küre başladım 10 yada 15 gün sonra doktora gittim çünkü taşı düşürdüğümden şüphelenmiştim ama emin değildim çünkü hiç düşerken hiç ağrı hissetmemiştim. Neyse doktora gittim ve durumu anlattım doktor bey taşı düşürmüş olabilirim dediğimde doktorum o kadar müdahaleler yapıldı size büyük bir taş düşmesi çok zor olur dedi her neyse yine de film çekildi ben röntgen sonucunu alıp doktora giderken bir yandan filme bakıyordum.

Aman Allah’ım taş yerinde yoktu inanamadım ve soluğu doktorumun yanında aldım. Doktor bir bana ve bir de filme baktıktan sonra gayet şaşkın bir şekilde taş düşmüş ama bu denli büyük bir taş düşerken çok acı verir nasıl oldu? ne yaptın diye bana sordu o an gözümün önünden gitmiyor ve bende doğal olarak çektiklerimi de bilen bir doktor olarak uyguladığım kürü anlattım doktoruma o da şaşırdı amacım böbrek taşı sancısı çekenler varsa bu kürü paylaşarak onlara yardımcı olabilmek ama siz yine de uygulamadan önce doktorunuza bir sorun sağlıklı günler diliyorum..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu