PÜF NOKTASI

Boyun Tutulmalarından 10 Saniyede Kurtulun

Boyun tutulması gününüzü mahveder.İşlerinizi yapmakta zorlanırsınız. Düşmanınızın bile başına gelmesini istemezsiniz. Aslında boyun tutulmasının birçok nedeni var ancak belirtileri aynıdır. Bazen omuzlarınızda meydana gelen tutulma bazense de göğsünüzde, kollarınızda ve ellerinizde oluşur.

Sorunla sıkça karşılaşanlardansanız profesyonel olarak yardım almanız önemli. Ancak size vereceğimiz tüyoyla da boyun ağrınızı bir süreliğine geçirebilirsiniz.

Boyun tutulması ve ağrısının nedenleri şunlardan biri olabilir:

 • Stres
 • Yanlış pozisyonda oturmak
 • Sakatlık
 • Kötü yastık
 • Ani hareketten kaynaklanan kas spazmı

Neyse ki boyun tutulmasından kurtulmanın birçok yöntemi var. Masaj, sıcak duş ve çeşitli ilaçlar çözümlerden bazıları.

Muhtemelen tahmin edemeyeceğiniz şey ise havlu ile boyun tutulmasını geçirmek. Az sonra boyun tutulmasından kurtulmadaki esas aktörün sıradan bir havlu olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız. Japonların kullandıkları terapi ile boyun tutulmasından kolayca kurtulabiliyorsunuz. Yöntem ile boyun tutulmanız geçmekle kalmıyor ve aynı zamanda ileride boynunuz hiç tutulmuyor.

 • Havluyu rulo haline getirin ve boynunuzun arkasına dolayın. Kafanızı havaya kaldırın ve olabildiğince o şekilde kalın.
 • Kafanızı geriye yaslarken havlunun uçlarından güçlüce çekmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bunu 10 kez tekrarlayın. Her seferinde kollarınız ağrıyana kadar bekleyin.
 • Bu, havluyla yapacağınız egzersizlerden sadece ilki. Ayrıca yukarıdaki yöntemde havluya masaj yağı dökmek işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Bir sonraki yöntem ise en çok kullanılanı. İnsanlar kesinlikle işe yaradığını söylüyorlar.
 • Düz bir zemine yatın ve omuzlarınızın arkasına havlu koyun.
 • 10 saniye boyunca az sonra izleyeceğiniz videodaki gibi durun. Burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan nefesinizi verin.
 • İstediğiniz kadar tekrarlayın.
 • Umarız ki yöntem sizde de işe yarar. Boyun tutulması gerçekten çok kötü bir şey!

Basit boyun ağrısı vakalarını rahatlatabilecek basit boyun ağrıları için bazı kolay germe egzersizleri. Bazıları boyunda gerginliği gidermek için işte bile kullanılabilir.

Düz boyun ile başlayın. Çenenizi yavaşça ileri doğru kaydırın. 5 saniye basılı tutun ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. 10 kere yap.

Sırtınızı zorlamadan, başınızı yavaşça yukarı doğru hareket ettirerek geriye doğru kaldırın. Beş saniye bekle. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön. Boyun gerginliğini önlemek için iş sırasında yapılabilecek iyi bir egzersizdir.

İleriye doğru bakarak başlayın. Yavaşça kafanızı sola çevirin. On saniye basılı tutun, ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Sonra yavaşça diğer tarafa yönelin. 10 saniye bekle. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön. 10 tekrar yap. Bu, özellikle bir bilgisayarda  olduğu gibi, uzun bir süre boyunca başınızı sabit bir pozisyonda tutmanız gerekiyorsa, bu iş sırasında yapılacak iyi bir egzersizdir. Boyun gerginliğini önlemek için her yarım saatte bir egzersiz yapın.

İleriye doğru bakarak başlayın. Yavaşça başını sola yasla. Sol elinizi direnç için kullanın, boynunuza bastırmak için kaslarınızı kullanın. 5 saniye bekleyin, ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Sonra, yavaşça başınızı diğer tarafa doğru eğin. 5 saniye bekle. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön. 10 tekrar yap. Bu, özellikle bir bilgisayarda olduğu gibi, uzun bir süre boyunca başınızı sabit bir pozisyonda tutmanız gerekiyorsa, bu iş sırasında yapılacak iyi bir egzersizdir. Boyun gerginliğini önlemek için her yarım saatte bir egzersiz yapın.

İleriye doğru bakarak başlayın. Yavaşça omuzları yukarı kaldırın. 5 saniye bekleyin, ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. 10 tekrar yap. Bu, özellikle bir bilgisayarda olduğu gibi, uzun bir süre boyunca başınızı sabit bir pozisyonda tutmanız gerekiyorsa, bu iş sırasında yapılacak iyi bir egzersizdir. Boyun gerginliğini önlemek için her yarım saatte bir egzersiz yapın.

İleriye doğru bakarak başlayın.Kafanızı sağa doğru yavaşça yatırın   çenenizi  göğsünüze doğru indirin. 5 saniye bekleyin, ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.sonra diğer tarafı yapın  10 tekrar.

Başının omzuna düşmesine izin ver. Gösterilen şekilde elinizle baskı uygulayabilirsiniz. . 30 saniye basılı tut, sonra diğer taraf  öne ve arkaya 3 kez tekrarla.

Başınızı her zaman gergin pozisyonda tutun. Başınıza 5 saniye boyunca yukarıdaki pozisyonlardaki gibi basınç uygulayın, sonra rahatlayın.

Rulo havluyu boynunuza yerleştirin ve uçları elinizle tutun. Yavaşça yukarı gidebilirsin, başını havlunun üstünde yuvarla. Kafanızı geriye doğru uzatırken servikal omurgaya destek vermek için havluya hafif bir baskı uygulayın.  başlangıç ​​konumuna geri dönün. 10 kez tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu