PÜF NOKTASI

BOYUNUZUN UZAMASINI SAĞLAYACAK DOĞAL ÖNERİLER

Birçok insan boylarının uzunluklarından memnun değil ve zamanlarının çoğunu daha uzun gözükmenin yollarını aramakla geçiriyor. Boy uzunluğu sadece genetikle alakalı değildir. Aslına bakarsanız, bedeninize ve boyunuza etki eden birçok çevresel unsur var.Bütün boy potansiyelinizi kullanabilmeniz adına sizin için 9 öneriyi bir araya getirdik!

1. Doğru beslenmeye özen gösterin

  • Besin öğeleri(temel kalsiyum ihtiyacı) ve vitaminler(özellikle D vitamini) açısından zengin bir beslenme planı vücudunuzun gelişmesine ve büyümesine katkı sağlar. Kalsiyum kemik gelişimini sağlarken, D vitamini kemikleri ve kasları güçlendirir.
  • Sağlıklı bir beslenme planı sebze, meyve, protein ve karbonhidratlar açısından zengin olmalıdır. Süt, yağsız et, sebze ve çerezler her zaman sofranızda yer almalıdır.
  • Yemek için programınızı korumaya çalışın. Günde 3 öğün yemekle beraber ara öğünlerde ufak atıştırmalıklar yiyebilirsiniz.

2. Güneşli günlerde yürüyüşe çıkın

Gün ışığında vücudunuz büyük oranda D vitamini üretir. Ancak bu sadece ultraviyole B (UVB) oranı düşük olmadığı zamanlarda işe yarar. Hava durumu tahminlerden UVB oranını ve güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Teniniz günün erken saatlerinde, akşamüzeri ve kış boyunca UVB ışınlarından mahrum kalır.

3. Egzersiz yapın

  • Programlı egzersiz veya spor yapmanın boyu uzattığı bilinmektedir. Boyunuzu önemli ölçüde artırabilirken, biraz daha esnek olmanızda kesinlikle yardımcı olabilir.
  • Esneme hareketleri yapmak da yararlı etkilere sahip olabilir. Omurganızı ve vücudunuzu esnettiğiniz egzersizler, boyunuzu bir veya iki cm uzatmaya çalışırken gerçekten etkilidir.
  • Gününüzü birkaç açma-germe egzersizleriyle başlatmayı ve bitirmeyi deneyin. En azından iyi bir ruh haline kavuşacaksınız.

⦁ Köprü

Dizleriniz kırık bir şekilde sırt üstü yatın. Belinizi kaldırın ve başlama pozisyonuna dönün.

⦁ Bacak hareketleri

Bacaklar için bir sürü esneme hareketi bulabilirsiniz. Ancak, amacınız boyunuzu uzatmaksa bacak kaslarına yönelik çalışmanız daha iyi olacaktır. Duvara paralel bir şekilde ve yine ellerinizi duvara koyarak durmaya çalışın. Bir ayağınızı yavaşça duvara doğru hareket ettirin. 30 saniye bu şekilde durun ve bu egzersizi birkaç kere tekrarlayın.

4. Duruşunuzu düzeltin

Çoğu insan kambur durmaya meyillidir, özellikle uzun süre oturduktan sonra. Kambur durmak omurganızın bükülmesine ve zamanla boyunuzun kısalmasına neden olur. Eğer duruşunuzu düzgün bir şekilde tutmayı sürdürürseniz, boyunuzun uzamaya başladığını göreceksiniz.

5. Kendinize güvenin

Özgüveniniz arttığında daha düzgün bir duruşa sahip olduğunuzu göreceksiniz. Ruh halinizi iyileştirmek aynada gördüğünüz kişiyi değiştirebilir. Özgüveninizi arttırmak bedeninizi ve zihninizi olumlu etkileyebilir -oldukça basit ve etkilidir.

6. Yeterince uyuyun

  • Vücudumuz biz uyurken bile çalışmaya devam eder. Bu yüzden çocukların en çok uyurken büyüdüğünü bilmek hiç de şaşırtıcı değil. Eğer kesin sonuç almak istiyorsanız, günde 8 saatten daha az uyumamalısınız.
  • Uyuma şekliniz de boyunuzun uzamasında önemli rol oynar. En iyi sonuçlar için yastığınız olmadan arkanıza doğru yaslanarak uyuyun.

7. Ayakkabı tabanlığı kullanın

Ayakkabı tabanları sadece film yıldızları için değildir. Bunları daha uzun görünmek isteyen herkes kullanabilir. Kalıcı bir çözüm olmasa da ayak tabanlığı kullanmak, günlük yaşamda boyunuzu daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır.

8. Daha uzun gösteren kıyafetler giyin

Uygun seçilen kıyafetler daha uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Kötü kıyafet kombinleri ve bazı aksesuarlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Kendinizi nasıl daha uzun göstereceğiniz konusunda stilistlerin tavsiyelerini okuyabilirsiniz.

9. Büyümeyi engelleyen her şeyden uzak durun

S*igara içmek ve a-lkol kullanmak büyüme sürecini büyük ölçüde yavaşlatır. Bunlardan uzak durarak vücudunuzun nefes almasına ve doğal sürecini yerine getirmesine yardımcı olursunuz.Uzamak isteseniz de istemeseniz de bu alışkanlıklardan uzak durmak sağlınız için kritik önem taşır. Boyunuza gelirsek, bunda utanılacak hiçbir şey yok. Hiçbir şey sizden ve sizin ne düşündüğünüzden daha önemli değil. Elinizden geleni yapın ve olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu