PÜF NOKTASI

Bu belirtiler varsa şakaya gelmez. İşte En tehlikeli hastalıkların belirtileri!

Herkesçe malumdur ki sağlık gitti mi geri kalan paranın,malın,mülkün hiçbir anlamı kalmıyor. Sağlık gittimi hepsi gidiyor. Eğer sizde sağlığınızı önemsiyorsanız bu haberi mutlaka sonuna kadar okuyun. En önemli hastalıkların belirtilerini sizler için bir araya getirdik

Yorgunluk, halsizlik

Birçok sebebi var elbette bu durumun. Çok çalışmışsınızdır, grip olmak üzeresinizdir belki, belki de uykunuzu alamadığınız bambaşka bir sıkıntınız vardır… Amma velakin, yorgunluk ve halsizliğin sorumlusu kan kanseri başlangıcı da olabilir.Bu kanser çeşidinin göstergelerinden olan kansızlık (anemi), bitmek bilmeyen bir yorgunluk ve halsizliğe sebep olur. Daha ilk maddeden ”Kanser miyim yahu!” diye korkmayın elbet, diğer maddelere de bakalım.

Nefes darlığı

Yine aneminin sebep olduğu bir durumdur bu; nefes darlığı, göğsün üstünde bir ağırlık hissetmek. Bir nokta daha; nefes darlığı kan kanserinin belirtisi olabileceği kadar, akciğer kanserinin de belirtisi olabilir. Olmayabilir de. Diğer maddeleri de gözden geçirmek lazım.

Nereden çıktığı belli olmayan yaralar

Bunlar ortaya çıktığı anda doktora görünmek lazımzaten; kanser belirtisi olsun olmasın, vücutta nerden çıktığı belli olmayan yaraların berelerin ortaya çıkması oldukça korkutucu! Kan kanseri göstergesi olan bereler genelde kollar ve bacaklarda ortaya çıkar. Yaraları ise burun kanaması, göğüste yaralar, diş eti kanamaları ve yüzde küçük çizikler olarak gözlemleyebiliriz. Bu durum trombosit eksikliğinden kaynaklanabilir; trombosit eksikliği de ne yazık ki kan kanserinin en akut halinin bir göstergesidir.

Diş etlerinde kabarıklık

Ağzın içini gösteren fotoğraflar oldukça can sıkıcı olabiliyor… O yüzden bir maddeliğine hayal edelim. Diş etlerinde kabarma rahatsızlığının elbette birçok sebebi olabilir, diş hekimine danışmak lazım Ancak bir kan kanseri hastasının diş etleri mutlaka normalden çok daha kabarıktır.

Karın şişkinliği

sol üst kısımda ağrılarPek az yemek yemenize rağmen doymuş hissetmeniz, karnınızın iki lokmada hemen şişmesi, erkenden doymanız… Kan kanseri hastalarının kesin olarak hissettiği başka bir rahatsızlık da budur.Bu durum dalağın şişerek mideye baskı yapması ile ortaya çıkar ve iştahsızlığa sebep olur.Kan kanseri belirtilerinden biri olan dalak rahatsızlığı ilerledikçe karnın sol üst kısmında dayanılmaz bir ağrı oluşabilir… Dikkat etmekte fayda var.

Gece terlemeleri

Odanızın sıcaklığı her zamanki derecesinde, aynı yorganla uyuyorsunuz, çarşaflarınız her zamankinden daha pamuklu da değil; ısırmıyor, kaşındırmıyor, yakmıyor… O halde neden her sabah su gibi uyanır oldunuz? Gece terlemeleri kesinlikle araştırılması gereken bir rahatsızlık. Çünkü alışılmadık terlemeler genelde kan kanserine bağlı enfeksiyonlardan dolayı ortaya çıkar.

Fazlasıyla solgunlaşmak

Akut veya kronik lösemi hastaları mutlaka ama mutlaka solgunlaşırlar, evin bir odasından başka bir odaya yürürken bile yorgunluktan soluk soluğakalırlar.Bu solgunluğun sebebi kırmızı kan hücrelerindeki azalmadır, ve çok çok ciddi bir rahatsızlıktır.Bu rahatsızlıkla uğraşıyorsanız; kan kanseri olmasanız bile mutlaka ciddi bir hastalıktan muzdaripsiniz demektir. Hemen doktorunuza Başvurmanızı Öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu