PÜF NOKTASI

BU KARIŞIMLA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİR

Limon suyu ile beraber sarımsakla uygulanan karışım, damar sertliklerinin yanında damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ya da tansiyon gibi problemleri tamamen kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Limon suyu ve sarımsak ile şekerden kurtulun, Türkiye’deki bazı doktorlar ise hastalarına bu formülü sürekli olarak öneriyor. Peki, bu öneriyi ev içerisinde rahatça yapabilir miyiz?

Malzemeler

  • 2 Litre hiç su katılmadan hazırlanan sıkılmış limon suyu…
  • Yaklaşık olarak 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Anadolu’da yetiştirilen ithal olmayan sarımsak olmasına özen gösteriniz) bilindiği gibi Çin malı sarımsaklar piyasada bulunmaya devam ediyor. Dilerseniz siz kendi bahçenizde yetiştirdiğiniz sarımsakları kullanarak bu karışımı yapabilirsiniz.
  • Ağzı sıkı şekilde kapanmış olan koyu renkli yapıda şık almayan bir kavanoz (2 litre hacminde pet şişeler de kullanabilirsiniz, ama sizlere cam kullanmanız tavsiye edilir)

Hazırlanışı:

2 Litrelik kavanoz veya pet şişeyi doldurabilecek kadar limon satın alabilirsiniz Tabi bahçenizde bulunuyorsa oradan toplayabilirsiniz.

Limonların içindeki suyunu iyice sıkıp şişeye doldurabilirsiniz. Kabuklarından ayırılmış şekilde bulunan 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve sarımsağı ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatabilirsiniz. 25 gün boyunca kavanozu serin bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalama işlemi uygulayın. Yaklaşık olarak 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini sizde göreceksiniz. 25 gün sonra hazır duruma gelmiş olan karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat öncesinde yarım çay bardağı için. Bu kürü her gün düzenli şekilde ve mümkünse aynı saatte yapmanızı öneririz. Bu karışımın içerisinde herhangi bir başka bir madde (tuz, şeker, tatlandırıcı vs.) kullanmayın

Uygulanan karışımın yüzde 100 kanıtlanmış faydaları…

Kolesterol ve lipidi düşürmekte, zararlı yağların tamamen yakılmasını sağlıyor, vücutta kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırarak yağların tamamen yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücutta yer alan şeker oranını dengeliyor, pankreasın tam olarak yenilemesini sağlıyor. Özellikle şeker hastalarının bu kürü kullanması tavsiye edilmektedir. Pek çok damar iltihaplarını (vasküler) tedavi edebilmekte, tıkanan damarları açmakta, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlemektedir. Böbrek ve safra taşlarını eritmekte, idrar sökmekte, vücutta yer alan şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engellemektedir. Tüm romatizmal iltihabi önlemekte, her tür görülebilecek romatizmal ağrıları dindirmekte, kireçlenmeyi önlemekte, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlamaktadır.

Bunun yanında kür her türlü ağrıyı kesiyor.

Vücutta yer alan bağışıklık sistemini son derece mükemmel duruma getiriyor ve her türlü alerjik durumu, özellikle de damarsal kökenli bulunan ve strese bağlı cilt alerjilerini tam anlamı ile engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu etkin şekilde koruyor. Helycobeacter pylori isimli ülser mikrobunu yok ederek mide ve onikiparmak bağırsağı ülserini iyileştirebilmektedir. Beyin hücreleri ile beraber tüm sinir sistemlerini yenilemekte, sinirde yer alan aksiyon potansiyelini düzenleyip refleks hızını arttırmakta, felç ve inme ihtimalini azaltmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu