PÜF NOKTASI

BU KARIŞIMLA HIZLA YAĞ YAKIN KİLO VERİN

Kısa sürede hızlı kilo vermeyi vaat eden diyetler genellikle gerçekçi değildir. Kilo vermek, kilo almaktan daha zordur ve temel kural sağlıklı beslenme ile düzenli egzersiz yapmaktır.

Sizlere sağlıklı beslenme dahilinde güzel bir içecek tarifi sunacağız.

Tarçın, organik limon ve bal karışımı vücudunuzda harikalar yaşatıyor. aktarılanlara göre düzenli olarak spor yapmanız halinde bu tarif size kilo da verdiriyormuş.

Malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı bal
  • Yarım limonun suyu
  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Bir bardak sıcak su

Hazırlanışı:

Limon suyu ve balı boş bir bardakta karıştırın. Ardından üstüne tarçın ekleyin. Son olarak da bardağa sıcak su ekleyin.

Ne zaman içilmeli?

Karışımı sabah aç karnına içmeniz gerekiyor.

Kilo vermeye yardımcı içecek

limon suyu, yağ yakımını hızlandırarak fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyormuş. Öte yandan limonda bulunan pektin lifi tok hissetmenizi sağlar.

Öte yandan sindirimi yavaşlatan pektin daha iyi hissetmenizi sağlar. Yapılan bir çalışmada, sitrik asit ve pektin lifinin yemek yedikten sonra vücudun şeker alımını yavaşlattığı görüldü. Bal, doğal tatlandırıcı görevi gördüğünden ve kan şekeri seviyesini dengelediğinden belli aralıklarla tüketilmelidir. Balda bulunan mineral ve vitaminler de metabolizmanızı hızlandırmaktadır.

Tarçında yer alan sinamik aldehit ismindeki bir madde kalori yakımını sağlar. Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada tarçının sabah saatlerinde tüketilmesi halinde metabolizmayı uyarıp çalıştırdığı ve yağ yakımına yardımcı olduğu görüldü. Karışımın yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlansa da eğer spor yapmıyorsanız ya da en azından bazı günler yürüyüşe çıkmıyorsanız, karışımın size aniden kilo verdirmesini beklememelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu