PÜF NOKTASI

BU MALZEMEYLE 10 YAŞ DAHA GENÇ GÖRÜNEBİLİRSİNİZ

Kırışıklıklar genellikle cildin kuruması sonucu oluşmaktadır. Dermatolojistler cildinizi nemli tutmak için düzenli olarak belirli nemlendiricileri kullanmanızı önermektedir.

Bu yüzden pahalı nemlendiriciler yerine, Vazelini tercih edebilirsiniz. Bırakın cildinizin derinlerine nüfus etsin ve cildinizi yumuşak ve pürüzsüz tutarken, tüm kırışıklıkları da önlesin!

MAKYAJ, SAÇ VE TIRNAK

Vazelin sadece cilt bakımında değil makyaj , tırnak ve saçta da kullanılabilen dermatolojik bir üründür . Bu popüler bileşenin hayal edebileceğinizden daha fazla kullanımı var ve aşağıdaki satırlarda size bunların ne olduğunu anlatacağız. Vazelin nesillerdir var, ancak çoğumuz sahip olduğu muhteşem kullanımların, özellikle de kozmetikte ne kadar çok yönlü olduğunun farkında değiliz. Bu petrol türevi dermatolojik olarak onaylanmıştır, bu nedenle cilt üzerinde kullanımı güvenlidir . Ayrıca, elde edilmesi kolaydır ve çok ucuzdur. Makyajı çıkarmak için yüzünüze vazelin ile masaj yapmanız ve ardından kalıntıları bir pamuklu ped ile temizlemeniz yeterlidir.

Parfümünüz saatlerce sürecek

Parfüm sıktığınız  yere  (bilekler, köprücük kemikleri, boyun) biraz  vazelin  sürün ve parfümü tam oraya püskürtün.

Yumuşak Ayaklar için

Nemlendirmek, yumuşatmak ve ölü deriyi topuklarınızdan çıkarmak istiyorsanız. bu karışımı öneriyoruz: 2 yemek kaşığı  vazelin ile iki öğütülmüş pirinci karıştırın ve macunla ayaklarınıza birkaç dakika masaj yapın. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Daha güçlü Kirpikler

İki günde bir ince bir tabaka vazelin uygulayın  ve daha güçlü, daha kalın, daha uzun, daha yumuşak ve doğal olarak daha kıvırcık kirpiklere sahip olacaksınız.

Vazelin Kırışıklıklar için İyi midir?

Vazelin genellikle çatlak dudakları için dudak koruyucusu olarak kullanılır. Yüzümüzdeki ve göz çevremizin etrafındaki kırışıklıklar için birebirdir çünkü cildimizde aşılması çok güç olan bir kalkan oluşturacak geniş moleküler yapılara sahiptir. Vazelin cildinizi nemlendirir ve bu yüzden kırışıklıklara karşı otomatikman çok iyidir. Cildimizin üzerinde kalın bir kalkan tabakası oluşturur ve nemi içeride hapsederek kırışıklıkları engeller, cildimizi nemlendirir ve cildimize elastikiyet kazandırır. Oluşturduğu bu kalkanın yaşlanma karşıtı özellikleri vardır ve kırışıklıkların daha da kurumasını önler. Sadece yüzünüze vazelin uygulayarak, kırışıklıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Vazelin Kırışıklıkları Kesin Yok Eder mi?

Vazelin kırışıklıklar ile birden farklı şekilde mücadele etmektedir. Cildinizi sıkılaştırıp, kırışıklıklardan kurtulmak için biraz vazelin uygulayabilirsiniz. Bu cildinize harika gelecektir çünkü cildiniz kolayca kurumayacak ve rengini kaybetmeyecektir.

Vazelin Kırışıklıkları Engeller mi?

Yaşlanmak, kırışıklıkların ana nedenidir. Yüzünüzdeki erken yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için yüzünüze vazelin uygulayabilirsiniz. Vazelin, nemli cilde uygulandığında nemi içeride hapseder ve yüzünüzdeki ve göz çevrenizdeki kırışıkların daha az görünür olmasını sağlar. Bu sayede Vazelin kırışıklıkları aslında önlemez. Cildiniz nemli olduğunda sizi daha genç gösterir ve kırışıklıklarınız daha az fark edilir ancak kırışıklıkların oluşumunu tamamen önleyemez.

Yüz Egzersizleri

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar için Vazelin : Gözlerinizin etrafına vazelin uygulamak o bölgeyi sıkılaştıracak ve gelecekte kırışıklıkların oluşumunu geciktirecektir. İlk olarak ilgili bölgeyi temizlemeli ve ardından vazelini uygulamalısınız. Bunu yatmadan önce uygulamanız önerilmektedir. Kırışıklıklardan Kurtulmak Güvenli midir? Eğer özenli ve tedbirli kullanılırsa vazelini göz çevresine uygulamak tamamen güvenlidir. Aynı zamanda tüm bedeninizde de kullanılabilinir ancak tedbirli olmalısınız. İçindeki malzemelerden ötürü ciddi sorunlara neden olabileceğinden gözlerinin içine değdirmemeye özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu