PÜF NOKTASI

BU YOĞURT TARİFİ İLE GAZ PROBLEMİ SON BULSUN

Gaz Sorunu nedeniyle bazı faktörlere önem vermemiz gerekiyor, aşırı yutulan hava ve yediğimiz yiyeceklerden gazlı gazsız içeceklerden kaynaklanan durumlar olabilir. Bir çok insanda görülebilecek olan mide gazı rahatsızlığı sindirim sistemi ile 12 parmak bağırsağına kadar olan boşlukta sıkışma oluşturan gazlardır.

Gaz, genelde yaşanan bir şey olmasına rağmen, bazı insanlarda sorun çıkarabilir, Aşırı gaz bazen bir hayli rahatsız edebilir hatta ağrılı hale de gelebilir. Beslenmemizde yapacağımız bazı ufak değişiklikler gaz oluşmasını önleyebilir ve sindiriminize yardımcı olabilir. gaz giderme yöntemlerine ek olarak, mutfaklarda yaygın olarak bulunan bazı malzemelerle, doğal yollarla bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Vücudumuzdaki gazı daha hızlı atabilmek için doğal yöntemlere başvurmalıyız, Öncelikle sindirime yardımcı gıdalar tüketilmelidir. Bu sayede gazın vücuttan hızlıca atılmasında yardımcı oluruz. Çok yağlı, şekerli gıdaları ise tüketmemeye özen göstermeliyiz.

GAZ GİDEREN YOĞURT TARİFİ:

Bu karışımı özellikle size gaz yapan yiyecekleri yedikten sonra tüketmenizi öneriyorum.

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı rezene tohumu
  • 1 çay kaşığı dereotu tohumu
  • 1 çay kaşığı Frenk kimyonu
  • 1 çay kaşığı anason ve yoğurt

Yapılışı:

Kasenin içine belirtildiği miktarda malzemeleri koyup karıştırın ve yemek sonrasında tüketin. Yoğurt yerine isteyenler su ile de karışım yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu