PÜF NOKTASI

ÇAMAŞIRLARINIZI BEMBEYAZ YAPACAK 5 DOĞAL YÖNTEM

klor kullanmadan çamaşırlarınızı beyazlatmaya yardımcı olacak bazı doğal yöntemleri sizinle paylaşıyor olacağız. Bu malzemelerin kullanımları oldukça kolay ve kokuları ve lekeleri yok edecektir.

1-KARBONAT:

Karbonat, kıyafetleriniz deki lekelerden kurtulmanıza ve onları tekrar inci beyazı yapmanıza yardımcı olacak ucuz ve güçlü bir çözümdür. Yarın bardak karbonatı deterjanınıza ekleyin ve her zamanki olduğu gibi kıyafetlerinizi makinede yıkayın. Daha inatçı lekeler için karbonat tozunu biraz limon suyu ile birlikte doğrudan lekenin üzerine uygulayın.

2-ASPİRİN İLE ÇAMAŞIR BEYAZLATMA

Aspirin kullanarak beyaz çamaşırlarınızın sararmasını engelleyebilirsiniz. 5 adet aspirini iyice ezerek 2 litre suyu kaynamış suya Ezdiğiniz aspirinleri su içerisine atarak iyice karıştırın. Bu karışım ile kaynar suda çamaşırlarınızı ön yıkamaya alın.

3-LİMON SUYU:

Limon suyu, kıyafetlerinizi beyazlatırken, kıyafetlerinizdeki her türlü lekeden derinlemesine kurtulan güçlü bir astrenjandır. Bunu kullanmadan önce hazırlık yapmanız gerekiyor. Bir tencereyi su ile doldurun ve içine birkaç limon dilimi ekleyin. Ardından karışımı kaynatın ve makinede yıkamadan önce çamaşırlarınızı bu karışıma yatırın. Bir diğer seçenek ise sıvı sabun, bir yemek kaşığı tuz ve iki limon suyunu karıştırarak bir karışım hazırlamak ve çamaşırlarınızın lekeli kısımlarını bu karışıma batırın ve güneş altında kuruması için bırakın.

4-SÜT:

Süt, pamuklu ve hassas ürünlerinizi kolayca beyazlatabilir. Sadece lekeli kıyafeti birkaç saatliğine bir kap süt içerisinde yatırın ve en son olarak su ile durulayın.

5-SİRKE:

Sirke kıyafetleriniz deki kiri ve lekeleri çıkartabilir ve kumaşlara da zarar vermez. Yarım bardak sirkeyi, en sevdiğiniz deterjan tozuna ilave edin ve lekeli kıyafetlerinizi yıkayın. Her zamankinden daha beyaz bir şekilde makineden çıkacaklardır. Boyun ve koltuk altı lekeleri için doğrudan sirkeyi ilgili bölgeye uygulayın ve su ile durulamadan önce bir saat boyunca bu şekilde bırakın.

PÜF NOKTALARI:

Beyaz nesneler, beyaz ve parlak kalmak için çok fazla bakım gerektirirler. Beyaz kıyafetleriniz deki bu göze batan sarı lekelerden kurtulmak için, kıyafetlerinizde iz bırakan parfüm, deodorant ve diğer kimyasalları kullanmaktan kaçının. Kıyafetlerinizi güneş altında kurutarak, UV ışınlarının beyaz rengini korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu