FIKRA

ÇIKMAYAN BÜYÜK İKRAMİYE

Adamın birisi bir kahveye girer ve:

– “Millet bana bakın!.. Size söylüyorum! Tam 30 sene sonra ben bu kahveye gene geleciğim” der ve çıkar. Kahvedekiler, “Adam deli herhalde” diye fazla önemsemezler.

Ve aradan 30 sene geçer…

Aynı adam kahveye gene gelir ve der ki: “Hatırladınız mı beni millet. Size demiştim 30 sene önce, ben yine geleceğim diye. İşte geldim” der. Kahvedekiler tabi ki şaşırır. Adam devam eder:

– “30 sene sonra gene geleceğim bu kahveye” der ve gider.

Aradan bi 30 sene daha geçer. Nesil değişmiştir 30 sene önceki insanların çocukları kahvede oturmaktadır artık. Adam kahveden içeri girer: “Bana bakın millet! Ben sizin babalarınıza söyledim. Size de söylüyorum, 30 sene sonra ben bu kahveye gene gelicem” der ve çıkar.

Kahve milleti gene bunu takmaz. Aradan 30 sene geçer ve adam gene gelir:

– “Beni hatırladınız mı millet? 30 sene önce tekrar gelicem demiştim, işte geldim ve 30 sene sonra gelip sizin çocuklarınıza da aynı şeyi söylicem” der ve gider. Aradan bi 30 sene daha geçmiştir. Ve adam gene kahveye gelir:  “Bana Bakın Millet! Ben sizin dedelerinize söyledim. Babalarınıza söyledim, şimdi size söylüyorum.

Tam 30 sene sonra ben bu kahveye gene gelicem” der ve gider.

İçlerinden birisi:

– “Arkadaşlar bana bu olayı dedem anlatmıştı. Bu adam bir lamba bulmuş. İçinden çıkan cin 1 dilek hakkı vermiş. O da bu kahvedekilerden herhangi birine yılbaşı büyük ikramiyesi çıkana kadar ölmek istemiyorum şeklinde bir dilekte bulunmuş. Haliyle bize büyük ikramiye çıkma ihtimali ne ise bu adamında ölme ihtimali odur” demiş. Çünkü Adam Hiç Bilet Almıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu