PÜF NOKTASI

CİLT SARKMASI VE KIRIŞIKLIKLARA EV YAPIMI YÜZ MASKESİ

Yaşlanma süreci durdurulamaz fakat  görsel olarak geciktirilebilir…Yaşlanma sürecinde, cilt yaşlanır ve esnekliği ve formunu giderek azaltılır. Neyse ki, 2 basit malzemenin yardımıyla kırışıklıklar ve sarkan cildi kolayca azaltılabilir. Aşağıdaki doğal tarif, cildi sıkılaştırmanıza ve gençleştirmenize yardımcı olacaktır.

Yaşlandıkça, cildinizdeki doğal elementler formunu ve elastikiyetini azaltır. Neyse ki, bu basit 2 bileşen kırışıklıklara ve sarkan cildin kötü görüntüsüyle mücadele edebilir. Cilt sıkılaştırma tarifi cildin sıkışmasına yardımcı olur ve daha uzun süre daha genç bir görünüm verir. İlk madde yumurta beyazıdır. Yumurta son derece yararlıdır ve deriyi sıkıştırma potansiyeline sahiptir. Öte yandan, salatalık doğal olarak cildi yeniden canlandırır. Ek olarak, cildin ve kırışıklıkların gevşekliğinin nedeni olan serbest radikalleri yok eden K ve C vitamini gibi antioksidan bakımından zenginlerdir.!

Silika, salatalıkların en önemli katkı maddelerinden biridir ve destekleyici dokuların büyümesini etkin bir şekilde destekler ve kırışıklıkları önler.

Hazırlama:

Salatalığı soyun ve ikiye bölün. Bir yarısını küçük parçalar halinde kesip bir blendera koyun. Püre hazırlamak için onları orta hızda birkaç dakika karıştırın. Ardından, bir kabın üzerine bir süzgeç koyun ve suyu boşaltmak için salata püresini kaşık yardımıyla bastırarak sulu kısmı alın. Yumurtanın beyazını ekleyin ve iyice karıştırın.

Kullanımı :

Bu karışımı cildin sıkılaşmasını istediğiniz alanlara uygulayın ve 15 dakika süreyle bekletin. Ardından, soğuk su ile yıkayın. En iyi sonucu almak için haftada 1-2 defa bu yüz maskesini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu