SAĞLIK

ÇOCUKLARI BU ÜRÜNDEN KORUYUN

İşlenmemiş etlerin zararları herkesçe biliniyor.. Bu ürünler arasında yer alan sosisle ilgili bir açıklama ise ebeveynleri tedirgin etti.

Dışarıdan bakıldığında doğal gibi görünen sosislere çok sayıda katkı maddesi konulabiliyor. Özellikle sakatatlar ve tarihi geçmiş etler sosislerin içine giriyor. Bazı sosislerde ise yasaklı kimyasal maddeler bile bulunabiliyor. Hal böyle olunca da bu ürünler insan sağlığı için özellikle de çocukların sağlığı için büyük problemler oluşturabiliyor.

ÇOCUKLUK ÇAĞI LÖSEMİSİNE NEDEN OLUYOR

Başta kalp ve damar sağlığı olmak üzere birçok hastalıktan korunmak için özellikle işlenmemiş et ürünlerine hayati şekilde önem vermemiz gerekiyor. Sosislerin çocukluk çağı lösemisine neden olduğunu söyleyen uzmanlar. Ayda 12 sosisli yiyen bir çocuğun lösemi riskinin normal çocuklara göre 9 kat arttığını, bunun sebebinin ise içindeki koruyucular olduğunu bu durumun çok ciddi ve Çocukluk çağı lösemisi ve direkt bir hastalıkla ilişkili olduğunu söylüyor.

LÖSEMİ NEDİR

Lösemi, kan hücrelerinin özellikle de akyuvarların normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir kanser türüdür. Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu