PÜF NOKTASI

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİNİN BELİRTİLERİ

D vitamini, vücudun hormona dönüştürdüğü kolesterol ve güneş ışığı sentezinden elde edilir. Güneş Işığıyla temas etmeden kapalı odalarda gittikçe daha fazla çok zaman geçiriyoruz. Bu nedenle vitamin noksanlığı, medeniyet hastalıklarının dolaylı bir nedenidir. Yıllar geçtikçe güneşten çekindik, güneş kremi kullanmaya teşvik edildik, ancak güneşin noksanlığının sağlığımızı son derece önemli olarak etkilediği ortaya çıktı…

D Vitamini Noksanlığı Belirtileri

D vitamini seviyenizi bir laboratuvarda test etmeniz için hangi semptomların sizi yönlendirmesi gerektiğini görün.

1. Bağışıklık Sistemi

D vitamininin en önemli rollerinden biri bağışıklığı sağlamak ve bağışıklık sistemini desteklemektir. Yanınızda biri hapşırırsa ve hemen hastalanırsanız, bu, vücudunuzun bakteri ve virüslerle tamamen baş edemediği ve vücudunuzda çok büyük olasılıkla D vitamini bulunmadığı anlamına gelebilir..

2. Yorgunluk

Sürekli yorgunluk, D vitamini noksanlığının tipik bir belirtisidir ve özellikle kadınlarda hızla ortaya çıkar.

3. Ortopedik ağrı

D vitamini kemiklerimizi destekler. Kalsiyumun emilmesine yardımcı olur, bu da onları güçlü, güçlü ve yoğun kılar. Kemik ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrısı neredeyse bazı D vitamini Noksanlıklarındandır.

4. Depresyon

Araştırmaları, D vitamini noksanlığının depresyon geliştirme eğiliminin kaynağı olduğunu göstermiştir, bu nedenle hastalara tedavi sırasında takviye almaları önerilmektedir.

5. Zayıf yara iyileşmesi

D vitamini iltihap ve bakterilere karşı mücadele’den sorumludur, bu nedenle d vitamini noksanlığı uzun vadeli yara iyileşmesi, uzun hastalık ve çeşitli sağlık sorunlarından daha zor iyileşme ile sonuçlanır.

6. Kas ağrısı

Kuvvetli kas ağrısı durumunda verilen sadece bir doz D vitamininin ağrı seviyelerini% 57’ye kadar azaltabildiği kanıtlanmıştır, Güneşten çekinmeyin. Sıcak bir günde, öğle saatlerinde, tam güneşte uzanmanızı önermiyoruz. Ancak düzenli yürüyüşler yapmak, her gün güneşe maruz kalmalısınız ve yapamıyorsanız D vitamini takviyesi yaptığınızdan emin olun. Vücudunuzun nasıl çalıştığı konusunda önemli bir fark göreceksiniz. Yukarıdaki belirtilere sahipseniz, d vitamini noksanlığının farkında olmak ve yaşam tarzı değişiklikleri ve takviyesi şeklinde uygun önlemleri almak için D vitamini düzeyini kontrol etmeye değer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu