BİTKİLER

DAMAR TIKANIKLIĞINA KARŞI MUCİZE BESİN

Siyah fasulyenin sağlığa olan faydalarına inanamayacaksınız! İçeriğindeki protein, çeşitli vitaminler ve mineraller sayesinde insan sağlığına oldukça yarar sağlayan bu besinin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Peki siyah fasulyenin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor?

Siyah fasulye yüksek kolestrolü düşürmesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda kalp krizi ve felç risklerini de önlemektedir. Damar duvarlarını kuvvetlendirmeye yarar sağlamaktadır. İçeriğinde bol miktarda B3 vitamini bulunmaktadır. Aynı zamanda damar tıkanıklığını da önlemektedir. Siyah fasulye aynı zamanda sinir hücrelerini de yatıştırmaktadır. Depresyon ve stres gibi ruhsal hastalıklara karşı direncinin arttırıyor.

Siyah fasulye aynı zamanda tokluk hissi yapmaktadır. İçerisinde bol miktarda lif bulunmaktadır. Böylece kişinin kilo vermesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kişiye enerji vererek vücudun gün içerisindeki direncini arttırmaktadır.

Selenyum doğada nadiren bulunan maddelerden biridir. Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden biri olan selenyum siyah fasulyede bol miktarda bulunmaktadır. Selenyum sayesinde vücudunuz mikroplardan arınmaktadır.

İçerdiği demir ve magnezyum sayesinde kan şekerinin yanı sıra kandaki diğer hücreleri de dengeler. Bu sayede diyabet hastaları rahatlıkla tüketebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu