PÜF NOKTASI

DAMARLARDAN KOLESTEROLÜ TEMİZLEYİN

Limon temizleyici görevi görür ve kan dolaşımındaki toksit maddeler ile yağların uzaklaştırılmasını kolaylaştırır. Kolesterol kendini arter duvarlarına yapıştıran bir tür yağ olup insanların sağlığını büyük sıkıntıya sokmaktadır. Vücut düzgün çalışmak için belli bir miktar kolesterole ihtiyaç duyar; ancak kötü kolesterolün fazlası kişinin başta kalp hastalığı ve felç olmak üzere kalp damar sistemi rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalini arttırır.

Kolesterol seviyelerinin kontrolü ağırlıklı olarak ne tür besinler tükettiğimize bağlıdır. Sebze, meyve, tahıl ve su yönünden zengin bir beslenme kötü kolesterol kalıntılarının azalmasına yardımcı olur ve daha kuvvetli sağlık sorunlarına yakalanma ihtimalini azaltır. Bu sebeple yüksek kolesterollü ve arterlerde yağ birikmesine sebep olan yiyecekleri beslenmeden çıkarmak gerekmektedir. İyi beslenme alışkanlıkları edinmenin yanı sıra, kolesterol kalıntılarının temizlenmesini ve k’an dolaşımında bulunan yağ ve toksit maddelerin atılmasını kolaylaştıran birtakım doğal tedaviler de mevcuttur. Aşağıda sizlerle arterleri temizlemeye yardımcı olan ve dolaşıma iyi gelen harika bir sarımsak ve limon tedavisi paylaşacağız.

Kolesterol kalıntısına yönelik bu doğal tedavi neleri içeriyor?

Günümüzde yüksek kolesterol seviyelerini aşağı çeken ve kontrol altına alan arterleri temizlemek ve kolesterol seviyelerini aşağı çekmek için doğal tedavi sarımsak ve limondan yapılmış bir kür. Bu kürün içinde sağlığınızı etkileyebilecek tüm atık ürünlerin uzaklaştırılmasını teşvik eden önemli besin maddeleri bulunuyor.

Sarımsağın faydaları

Sarımsak kullanabileceğimiz en iyi doğal antibiyotiktir. Bu gıda yiyeceklerimize tat katmanın yanı sıra sağlığımız için faydalı birçok önemli besin maddesi içermesiyle eski zamanlardan beri beslenmemizin bir parçası haline gelmiştir. Hindistan ve dünyanın diğer ülkelerinde yapılan çalışmalarda, sarımsak tüketiminin damar sertliği ve hipertansiyona yakalanma ihtimalini azalttığı tespit edilmiş ve sarımsağın kalp sağlığı için diğer birçok faydası olduğu bulunmuştur:

  • Doğal bir iltihap sökücüdür.
  • Damar açıcı, pıhtı önleyici ve arındırıcı işlevi görür.
  • Antiseptik ve antibiyotik özellikleri vardır.
  • Arterleri genişleterek kolesterolün atılmasını ve dolaşımı teşvik eder.
  • Kalbi korur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • İnsülin seviyesini arttırarak kan şekeri seviyesini aşağı çeker.

Limonun faydaları

Limon içeriğindeki besin maddeleri sayesinde birçok hastalığı önleyen ve tedavi eden son derece şifalı bir gıdadır. Limon yüksek C vitamini içeriğinin yanı sıra B-kompleks vitaminleri, E vitamini ve potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez gibi birçok mineral ve antioksidan içerir. Kolesterol ve arter sağlığı konusunda, limon detoks işlevi görerek k’an dolaşımında bulunan yağ ve toksit maddelerin atılmasını teşvik eder. Sitrik asit damarlarda bulunan yağları oksitleyip ortamdan uzaklaştırarak arter duvarlarına yapışıp tıkanıklık yapmalarını önler.

K’an damarlarını ve kolesterol kalıntılarını temizlemenin yöntemi

Bu sarımsak ve limon kürü geçtiğimiz yıllarda dünyada oldukça popüler hale gelmiş ve kolesterol seviyesini düşürüp bağışıklığı güçlendirmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Malzemeler;

  • 4 diş sarımsak
  • 4 küçük limon
  • 3 litre kaynatılmış ve damıtılmış su

Hazırlanışı

Önce sarımsağı temizleyip ince ince doğramalısınız. Ardından limonu dilim dilim yapın ve sarımsakla birlikte bir kasenin içinde karıştırın. Ilık suyu sarımsak ve limon karışımının üstüne dökün ve tüm malzemeler sıvılaşana kadar iyice blenderden geçirin. Hazır olduğunda karışımı cam kavanozların içine dökün ve buzdolabının içinde 3 gün kadar bekletin. 3 günün sonunda, süzüp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı

Bu kürden günde 3 defa, her öğünden önce 50 ml kadar içmek idealdir. Ancak, her öğünden önce yalnızca 1 veya 2 kaşık içerek yavaş yavaş başlamanız önerilir. Bu kürü arka arkaya 40 gün tüketerek detoksu yılda bir defa yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu