PÜF NOKTASI

Deniz Tuzuyla Yağlı Saçlardan Kurtulun!

Tuz, her türlü yemek tarifinde temel bir maddedir. Ancak, güzellik içinde de yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Kaba dokusu nedeniyle deniz tuzu, peeling saç ürünü olarak mükemmeldir.

Deniz tuzu ile saçınızdaki ve saç derisindeki yağ miktarını nasıl azaltabileceğinizi merak ediyor musunuz? Bu harika mineral hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Deniz tuzu ile yağlı saçlardan kurtulun

Yağlı saçlar, cildinizin yağ bezlerindeki aşırı yağ üretiminden kaynaklanır. Saçlarınızı gerektiği gibi ya da sık sık yıkamamanız halinde, bu yağ kafa derisinde birikebilir ve çıkarılması zorlaşır.Deniz tuzu, normal tuzun aksine, biriken mineral oluşumlarının deniz suyunun buharlaşmasından elde edilir. Deniz tuzu saçtan yağ çıkarıcı yeteneği sayesinde, içindeki mineraller folikül ve saç derisini güçlendirir. Sonuç olarak, yağ birikimi azalır ve saçlarınız daha sağlıklı görünür.

Deniz tuzu da uygulandığı cilt bölgelerinde kan dolaşımını artırır. Bu, cildinize ve kafa derisine oksijen tedarikini hızlandırır. Bu sayede, daha hızlı saç büyümesine, daha fazla hacme ve daha sağlıklı bir kafa derisine sahip olacaksınız. Artık ne işe yaradığını biliyor ve evde denemeye hazır olduğunuzu hissediyorsanız, saçınıza deniz tuzunu nasıl uygulanacağını öğrenmeniz gerekir.

Saçınız için deniz tuzu nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Malzemeler

  • 2 ölçü şampuan
  • 2 ila 3 yemek kaşığı deniz tuzu (30 ila 45 g)

Hazırlık ve uygulama

Öncelikle en sevdiğiniz şampuanından iki tutamı, düzgün bir şekilde temizlenip kurutulan küçük bir kaba dökmelisiniz.Şampuanla birlikte iki ila üç yemek kaşığı deniz tuzunu (saçınızın ne kadar yağlı olduğuna bağlı olarak) ekleyin ve tuz tamamen eriyene kadar iyice karıştırın.
Duşta, bu karışımın bir kısmını, saçlarınızı tamamen kaplayacak şekilde saçınıza uygulayın.
Kafa derisine bu karışımla beş dakika kadar masaj yapın ve bir beş ila on dakika o şekilde bırakın.
Sonra, saçlarınızı ılık su ile durulayın. Saç keselerini kapatmak için son bir soğuk suyla durulama yapmak genellikle iyi bir fikirdir.

Son olarak, saçlarınızın iyileşmesine yardımcı olmak için bir nemlendirici krem uygulayın.
Bu işlemi haftada iki ila dört kez tekrarlayabilirsiniz. Bir ay sonra, bu özelliğin mükemmel sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Bu tekniği ara sıra kullanmanız önemlidir, çünkü çok sık yapmak saçınızın kurumasına neden olabilir. Kullanımı özellikle kafa derisinde fazla yağ bulunan kişiler için tavsiye edilir. Aynı şekilde, saçınızı her yıkadığınızda kullanmayın.Deniz tuzu, mağazalardaki kozmetik ürünlerden iyi sonuç almayan insanlar için gerçek bir mucize olmuştur. Bu sadece aşırı yağı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaz: aynı zamanda saç büyümesini hızlandırır ve kepeği bile ortadan kaldırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu