KADIN

Deodorantın Hiç Bilmediğiniz 8 Özelliği

Deodorantlar belki de modern hayatın en büyük buluşlarından bir tanesidir. Duşa almaya vaktiniz olmadığında, havalar sıcaksa ve ya çok terleyen biriyseniz hemen imdadınıza deodorantlar yetişir.

Deodorantlar sadece koltukaltı için de değiller. Örneğin ayaklarınızda ve ya göğsünüzün altında da kullanabilirsiniz.

Deodorant kullanmayı seven biri olmasanız bile bu maddeleri okuduktan sonra fikriniz değişecek ve hatta bolca deodorant alacaksınız. Fakat deodorant alırken alüminyum içerip içermediğine dikkat edin. Eczanelerde alüminyum içermeyen deodorantları bulabilirsiniz.

İşte deodorantın belki de şimdiye kadar hiç duymadığınız özellikleri;

1-Sivilceleriniz için

Eğer uzun zamandır kurtulamadığınız bir sivilceniz varsa deodorant imdadınız yetişiyor. Deodorantların içerisinde bulunan ter önleyici madde sivilcelerin kurumasına yardımcı oluyor. Koltuk altınızın terlemesini önleyen bu madde aynı zamanda sivilcelerinize de iyi geliyor.

2-Göğüs altı terlemesi için

Göğsünüzün altına biraz deodorant sürerek terlemesini önleyebilirsiniz. Böylece işteyken ve ya spordayken bu sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Özellikle yaz aylarında başınıza bela olan bu sorundan kurtulabilirsiniz.

3-Rahatça pantolon giymek için

Dar pantolon giymeyi ne kadar sevsekte giyerken zorlandığımız zamanlar olmuştur. Artık bütün yapmanız gereken bacaklarınıza biraz deodorant sürmek. Pantolonu nasıl rahatça giydiğinizi görünce çok şaşıracaksınız.

4-Güneş gözlüğünün kaymaması için

Eğer sık sık güneş gözlüğü kullanan biriyseniz, güneş gözlüğünün en büyük probleminin burnunuzun üstünden kayması olduğunu bilirsiniz. Deodorantlar bu konuda da işinize yarıyor. Burnunuzun üstüne biraz deodorant sürün ve güneş gözlüğünün tadını çıkarın.

5-Koltuklardaki ter lekesi için

Evinize gelen bir misafir koltuğunuzda ve ya sandalyenizde ter lekesi bıraktığında neler düşündüğünüzü, hissettiğinizi hatırlayın. Aynı duruma siz de düşmek istemezsiniz. Bunun için misafirliğe gitmeden sırtınıza deodorant sürün ve kimse arkanızdan konuşamasın.

6-Gece terlemeleri için

Geceleri aniden terli bir şekilde uyandığınız olmuştur. Yastıkların ve çarşafların ter içinde kalması pek de hoş bir durum değildir. Bunun için de geceleri yatamadan vücudunuzun en çok terleyen bölgelerine deodorant sürün ve uyuyun. Rahat bir uyku çekeceksiniz.

7-Ayak kokusu için

Sadece koltukaltı kokusunun kötü olduğunu söyleyemeyiz. Yorgun geçen bir günün ardından ayaklarımızda da bu kokular oluşabilir. Ayak tabanınıza ve ayak parmaklarının arasına biraz deodorant sürerek bütün bu kötü kokuları önleyebilirsiniz.

8-Ayakkabı vurması için

Yeni aldığınız bir ayakkabı ve ya yaz aylarında ayağınızın arkası terlediği için ayakkabı vurmuştur. Bu herkesin sinir olduğu bir durumdur. Ayağınızın arkasına biraz deodorant sürdüğünüz zaman ayakkabı vurmasını önleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu