SAĞLIK

DİŞ AĞRISINI GEÇİRMEK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler:

Dayanılması gerçekten zor bir ağrıdır. Hiçbir ağrı bu kadar sıkıntılı olamaz. Gece uykudan uyandıran, yedirip içirmeyen türde bir ağrı olup, kimsenin bu ağrıyı yaşamamasını diliyoruz. Ancak, insanız ve her şey bizim için. Böyle bir durumda, diş hekimine gitmeden evde diş ağrısını geçiren tedaviler neler olabilir? Diş ağrısından kurtulma, diş ağrısına nelerin iyi geldiği, diş ağrısını geçiren pratik yöntemler. Yalnız, diş ağrısını geçirebilecek bu yöntemler, kesin olmamakla birlikte, ağrınızı en aza indiren yöntemlerdir.

Karanfil 

Karanfil, sanki çürük bir diş görüntüsü ile diş ağrıları için tasarlanmış bir baharat. Kur karanfil, ağrı olan bölgede bekletilirse, lokal uyuşma sağlayıp o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır. Anti bakteriyel olduğu için de ağrıyan veya çürük olan dişin içerisi ve etrafındaki zararlı bakterileri yok edecektir. Bu yöntemden tam performans alabilmek için, ağrıyan dişin üzerinde karanfilin uzun süre beklemesi gerekiyor. İlgili bölgenin uyuşması ve içlere nüfuz etmesi gerekiyor. Bir diğer yöntem ise, 10 adet karanfil ezilerek öğütülür ve yarım çay bardağı sıcak suyun içerisinde uzun süre bekletilir. Bu su süzülür ve ağız içerisinde gargara yapılır. Gargara, dişlerin arasındaki bakteriler öldürür, ağız içerisinde genel bir uyuşma sağlar. Hemen ardından süzülen posa ağrıyan dişin üzerinde bekletilir. Bu sayede iltihaplar, anti bakteriyel karanfil sayesinde küçülecektir ve hatta yok olacaktır. Yalnız , bu suyu içmeyiniz çünkü ishale yol açar.

Sarımsak :

Sarımsak, anti bakteriyel bir bitki olduğu için diş ağrısı ve iltihaplarına iyi gelir.
Birkaç diş soyulmuş sarımsağı ezip tuz ile karıştırın. Diş ağrısı olan bölgeye dikkatli ve geniş bir şekilde koyun ve bekletin. İltihabın neden olduğu diş ağrısını dindirecek ve iltihabın yok olmasını sağlayacaktır.

Sirke ve Tuzlu su :

Sirke uygulaması, dolgu olmayan dişlere uygulanır. Eğer çürükten dolayı dişiniz ağrıyorsa, sirke ile ağzınızı birkaç defa gargara yapmanız ağrıyı azaltacak ve ağzınızı dezenfekte edecektir.
Ağız yaraları ya da derinin tahriş olmaması için, sirke içerisine bir miktar su katarak etkisini azaltabilirsiniz
Aynı işlemi tuzlu su ile de yapabilirsiniz. Diş ağrısını uyuşturacaktır. Tuzlu su gargarası, ağızdaki mikropları kıracak ve diş ağrısını büyük ölçüde azaltacaktır.

Buz :

Diş ağrısında buz kullanmak her zaman için son yönteminiz olsun. Diş ağrınız, eğer dayanılmayacak safhaya gelmişse ve her yolu denediyseniz ve sonuç alamadıysanız uygulayınız. Minik bir buz parçasını dişiniz ve damağınızın arasına koyarak ve erimesini bekleyin. Bu şekilde ağrınızı geçici olarak azaltabilirsiniz. Bu yöntemi, sadece, doktora yetişebilmek için yolda yapınız. Onun haricinde kullanılması uygun değil.

Çörek otu :

Çörek otu, direkt olarak diş ağrısına tedavi sağlanmaz. Bu sadece bir ağrı önleme yöntemidir. Genel anlamda kuvvetlendirecek bir besindir. Çörek otu, her hafta, birer çay kaşığı olarak tüketilirse, diş ve diğer türlü ağrıları önceden engelleyecek olan bağışıklığı güçlendirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu