SAĞLIK

DİŞİNDE DOLGU OLANLAR

Ağız, vücudun geri kalanına sinir sistemi, bağışıklık sistemi (lenfatik sistem), ve kardiyovasküler sistemler aracılığıyla bağlı olan önemli bir bölgedir. Bu nedenle, ağız ve diş sağlığı, genel sağlığın önemli bir parçasıdır. Cıva amalgam dolgularından kaynaklanan zehirli cıva, ağız yoluyla mideye ulaşarak hidroklorik asit üretimini bozabilir ve sindirim problemlerine neden olabilir.

Düzenli diş ve ağız bakımı, kronik hastalıkların iyileştirilme sürecinde kritik bir rol oynar. Dişlerin üst ve alt çenelere olan etkisi, çene hizalanma problemlerinin iskelet yapısına etki etmesine neden olabilir. Ağızdaki enfeksiyonlar, üstteki beyin ve alttaki kalp gibi önemli organlara yakın olmaları nedeniyle sinir sistemi ve kalp sorunları riskini artırabilir.

Cıva amalgam dolgulardan kaynaklanan zehirli cıva, ağız yoluyla mideye ulaşarak sindirim sistemi üzerinde olumsuz etkiler yapabilir. Ayrıca, ağız bölgesindeki enfeksiyonlar, sinir sistemi ve kalp sağlığı üzerinde risk oluşturabilir. Ağızdan solunan civa buharının, baş, boyun ve göğüs bölgesindeki yapılarla ilişkili olduğu belirtilmektedir.

DİŞTEN TÜM VÜCUDA YAYILIYOR

Ağız, endokrin sistemine de yakından bağlıdır. Tiroid bezi, ağızın altında konumlanmıştır ve cıva buharının tiroid bezine etki edebileceği belirtilmektedir. Ayrıca, lenfatik sistem, ağızdan aşağı doğru uzanır ve zararlı bakteri ve toksinlerin lenf bezlerine ulaşmasına neden olabilir.

MİLYONLARCA KİŞİDE VAR

Cıva kullanmayan diş hekimlerinin, cıvanın mideye girmesi sonrasında mide asidinin zayıflamasına dair bulgulara dayanarak, cıva klorürün mide iç dokusuna zarar verebileceği ve hidroklorik asit üretimini engelleyebileceği ifade edilmektedir. Bu durum, sindirim sistemi için önemli bir sorun olabilir. Sindirim problemleri, yetersiz mide asidi üretimine bağlı olarak ortaya çıkabilir ve bu da midede yanmaya neden olabilir. Cıva, böbrekler için de zehirleyici olabilir. Milyonlarca insanın cıva amalgam dolgularına sahip olduğu ve aynı zamanda sindirim problemleri ve midede yanma şikayetleri yaşadığı belirtilmektedir.

Sonuç olarak, dişlerdeki cıva amalgam dolgularının, sindirim problemleri, asidoz ve mineral eksiklikleri gibi sorunlara yol açabileceği vurgulanmaktadır. Bu nedenle, bu tür sağlık sorunları yaşayan hastalara cıva yoğunluğu, sindirim problemleri ve mineral eksiklikleri gibi faktörlerin değerlendirilmesi önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu