PÜF NOKTASI

DOĞAL YOLLARLA SİĞİLLERDEN KURTULUN

Bilindiği üzere Siğiller virüslerin yol açtığı deri büyümeleridir ve değişik renklerde ve boyutlarda olabilirler. Genellikle eller, ayaklar ve boyunda çıkma eğiliminde olmakla beraber vücudun herhangi bir bölgesinde görülebilirler. Kanseröz olmamalarının yanı sıra sağlık problemlerine yol açmasalar da kişide rahatsızlık hissi ve kaygı uyandırabilirler. Neyse ki çeşitli topikal i-laclarla siğilleri kendiniz tedavi edebilirsiniz!

Sarımsak: Etkin bir ilaç

Sarımsak, beslenme rejiminize ekleyeceğiniz çok sağlıklı bir seçenektir ve üstelik siğillerden kurtulmanızı sağlar. Siğilin olduğu bölgeye sarımsağı doğrudan uygulayın: bir diş taze sarımsağı macun kıvamına gelene dek iyice ezin ve bunu doğrudan siğilin üzerine sürün. Üzerini temiz bir bezle sararak bir gece bu şekilde bekletin.Sabah kalktığınızda sarımsağı kaldırarak siğilin üzerini temizleyin. Siğil kuruyup kendiliğinden düşene kadar bu uygulamayı her gece tekrar edin. Sarımsak siğili yok etmekle kalmayacak, bu bölgedeki yeni siğil oluşumlarını da önleyecektir.

Sarımsak ile hem küçük hem büyük boyuttaki siğilleri tedavi edebilirsiniz, ancak büyük siğillerin ortadan kaybolması bir iki ay sürebilir. İhtiyacınız olan tek şey sabır ve kararlılık.

Bant Metodu

Çocuklar dahil herkes için geçerli harika bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken, siğilin üzerine küçük bir parça yapışkan bant yerleştirerek altı gün boyunca o şekilde bırakmanız. Bu sürenin sonunda bantı kaldırıp siğili birkaç dakika suda bekletin, ardından ponza taşı veya törpü yardımıyla ölü deriyi atmak için siğilin üzerini nazikçe ovalayın. Yeni bir bant parçası yerleştirin ve siğil kaybolana kadar bu işlemi aynı şekilde tekrar edin. Sonuç almanız bir iki ay sürebilir.

Muz Kabuğu

Muz kabuğu salisilik asit içerdiğinden siğilleri kurutmada faydalı olabilir. Bir muz kabuğundan küçük bir parça kesin ve iç bölümü siğille temas edecek şekilde üzerine yerleştirin. Gece uyumadan önce bir bantla kabuğu yerine sabitleyin. Bandajı günde bir veya iki kez değiştirebilirsiniz. Siğil yok olana dek tedaviyi sürdürmeniz gerekiyor.

Limon Suyu

Günde birkaç kez limon suyu uygulaması siğillerden kurtulmaya yardımcı olabilir. Limon suyuna batırdığınız bir pamuk parçasını siğilin olduğu bölgede birkaç saniye boyunca bekletin. Siğil kuruyarak siyahlaşıp düşene kadar günde üç dört kez uygulamayı tekrar edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu