PÜF NOKTASI

ELİNİZDE BİR KUTU VAZALİN VARSA

Bu sadece bir nemlendiriciden daha fazlası!

Hemen hemen herkesin banyo rafında yer alan çok tanınabilir mavi/beyaz kavanoz, soğuk hava koşullarında kuru eller için mükemmeldir. Ancak sarımsı kremanın aklınıza hiç gelmemiş olabilecek başka kullanımları da var. Vazelin kullanmanın diğer yollarını öğrenmek için okuyun. Daha doğal görünümlü bir makyaj için ya da makyajınızı temizlemek için, daha kalıcı parfüm kokuları için ya da yoğun bir nemlendirici olarak vazelin kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bir nemlendirici olarak kullanılan vazelini günlük hayatınızda bir çok alanda kullanabilirsiniz. her gece yatmadan önce kırışıkları ve yüzdeki çizgileri önlemek adına vazelin kullanabilirsiniz. Elinizde bir kutu vazelin varsa yapamayacağınız hiç bir şey yok diyebiliriz. Şimdi size vazelini kullanabileceğiniz alanlardan bahsedelim.

Vazelini makyaj için kullanmak

 Vazelin ile allık yapın. Parlak ve nemlendirici özelliği olan vazelin uzun süre cildinizde kalmaktadır. Bu üç özelliğini birden kullanabilmek için toz allığınızı bir miktar vazelin ile karıştırdıktan sonra bu karışımı allık gibi kullanabilirsiniz. Hem doğal bir görünüm hem de ön plana çıkarılmış elmacık kemiklerine kavuşabilirsiniz. Üstelik bir kalıcı özelliğiyle cildinizde normal bir allık kullanımından daha uzun süre kalacaktır.

Dudaklar için vazelin kullanımı

Vazelini dudaklarınıza bir diş fırçası yardımıyla sürerek kötü deriden arınmış genç ve nemlendirilmiş dudaklara rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Vazelini yatmadan önce de dudaklarınıza sürebilirsiniz. Sabah uyandığınızda dudaklarınıza etkisini çok daha net görebilirsiniz.

Makyajı temizlemek için vazelin

Makyajınızı kolaylıkla çıkarmak için de yine vazelin kullanabilirsiniz. Ünlü aktör Jennifer Aniston’dan ilham alarak yatmadan önce göz çevrenizi vazelin ile nemlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Vazelin ile kaş ve kirpikleri düzenlemek

Kaş ve kirpik fırçanıza bir miktar vazelin sürün ardından bunlarla kirpik ve kaşlarınızı tarayın. Kirpik ve kaşlarınızı nemlendirip, besleyeceği gibi aynı zamanda örneğin, inatçı kaşlarınızı düzeltmek ve istediğiniz gibi durmasını sağlamak içinde size yardımcı olacaktır.

Vazelin ve parfüm

Vazelini parfüm ile birlikte kullanın,  Güzel kokmaktan hoşlanıyorsanız ancak parfümünüzü veya kolonyanızı birkaç saatte bir yeniden uygulamak zorunda kalmaktan nefret ediyorsanız, buna bayılacaksınız. Püskürtmeden önce cildinize biraz Vazelin sürerseniz krem, parfümün cildinize işlemesini önleyecektir. Bu, kokunun daha uzun süre kalacağı ve çiçeksi taze kokuyu korumak için daha fazla uygulamanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Vazelin ayak bakımı

Ayaklarının, yumuşacık olmasını hangi kadın istemez ki. Öyleyse size vazelinle uygulayabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Gece yine yatmadan önce, vazelini ayaklarınıza sürüyorsunuz. Sonrasında ayaklarınızı önce şeffaf folyo kaplayın ve üzerine çorabınızı giyin. Sabah kalktığınızda, yumuşacık ayaklara sahip olacaksınız.

Vazelini açılmayan oje kapakları

Güzellik ile ilgili “neden” lerden sonra bir kaç tane de yaşam içerisinden örnekler vereyim. Mesela, açılmamakta inat eden oje kapaklarınızı, kapatmadan önce bir miktar vazelin sürerseniz, bir sonraki sefer aynı sorunu yaşamazsınız.

Saçları Kırıkları için

Soğuk hava sadece ellerinizin ve ayaklarınızın soğuması anlamına gelmez, aynı zamanda saçınızın da zarar göreceği anlamına gelir: bu, kırık uçların ve tüylü, statik saçların mevsimidir. Ancak saçınızı nemlendirmek için pahalı saç kremlerine çok fazla para harcamanıza gerek yok: Saçınızın uçlarına biraz Vazelin sürmek, kırılmalardan ve istenmeyen saç kırılmalarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Saçlarınızın kış boyu sağlıklı görünmesi için ucuz ve kolay çözüm!

Gıcırdayan menteşeler

Gıcırdayan bir kapı seni deli mi ediyor? Artık değil! Menteşelerinizin gıcırdamasını önlemek için üzerine bir miktar Vazelin sürebilirsiniz. Tam da elinizin altında Sprey Yağ olmadığında olan şey. Bu, gıcırtı ve gıcırtıları giderecek ve bununla birlikte akıl sağlığınızı da koruyacaktır.

Ayakkabılardaki lekeler

Ayakkabı tabanlarındaki lekeleri çıkarmak için vazelin kullanılmalıdır. Eğer yeni bir çift ayakkabı satın aldıysanız tabanındaki bir leke yeni mokasenlerinizi mahvedebilir. Lekenin üzerine biraz vazelin sürerseniz ayakkabınızı temizleyebilir ve yeniden yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Küpeler

Sık sık küpe takan biri değilseniz, gece dışarı çıkarken güzel bir küpe takmak zarar verebilir. Özellikle de onları en son giydiğinizden bu yana bir süre geçtiyse. Vazelin dostunuzdur: Küpelerinizi takmadan önce kulak memelerinize biraz vazelin sürdüğünüzde tüm bu süreç çok daha keyifli bir deneyime dönüşecektir.

Tırnak cilası

Kendi ojesini uygulayan kişiler için küçük şişeleri açıp kapamak biraz zahmetli olabilir: cila kapağın içine veya şişenin dışına sıkışır, bu da kapağın vidalanmasını veya geri vidalanmasını zorlaştırır. . Şişenin kenarına bir miktar vazelin sürerseniz bir sonraki kullanımınızda şişeyi açmakta sorun yaşamazsınız. Vazelinin herhangi bir hayal kırıklığından kaçınmanıza yardımcı olabileceği bir başka şaşırtıcı yol.

Fırçalama

Son fakat bir o kadar da önemli: Vazelin cildiniz için peeling olarak da kullanılabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir kavanoz Vazelin ve biraz deniz tuzu. İpeksi yumuşaklıkta bir cilde sahip olmak için pahalı peeling ürünleri satın almanıza gerek kalmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu