PÜF NOKTASI

El ve Ayak Bileklerinde Şişme ve Su Toplama gibi Durumlara Bitkisel Çözümler!

Bu yazımızda sizlere el ve ayak bileklerinde şişme, su toplama gibi durumlarda bitkisel olarak çözüm önerileri sunacağız. Özellikle ayak şişmesine bitkisel çözümler olarak sunacağımız önemler ve bitkisel çözüm tarifi sayesinde ayak şişmesi durumundan kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Ayak Şişmesine Bitkisel Çözümler

Ayak ve bilek şişmeleri devamlı oluyorsa, size egzersiz yapmayı önerebiliriz. Gün içerisinde yaptığınız 30 dakikalık yürüyüş sayesinde ayaklardaki kan dolaşımı hızlanacak, şişmeler ve su toplamalar zaman içerisinde geçecektir.

Yiyeceklerinizde tuz oranına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gün içerisindeki tuz oranını azaltırsanız, ayak ve bilek şişme sorununa büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Ayaklarınızdaki kılcal damarları kuvvetlendirmek için C vitamini ve flavonoid alımını arttırmanız gerekmektedir. C vitamini ve flavonoid artımı şişmelere iyi gelecektir ve bir daha olmaması için kılcal damarları kuvvetlendirecektir.

Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız veya çok fazla ayakta durmuyorsanız, oturduğunuz yerden bacak kaslarınızı geliştirmek için alt baldırlarınızı gerip bırakın. Aynı zamanda bileklerinizi çevirin. Gün içerisinde yapılacak 10 tekrar sayesinde, kaslarınız güçleşecek ve ayak bilek şişmeleriniz azalacak hatta yok olacaktır.

Ayak Şişmesine Bitkisel Çözüm Tarifi

Malzemeler

  • Biberiye yağı (3 damla)
  • Itır Çiçeği yağı (5-6 damla)
  • Limon Yağı (6 damla)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Ayak şişmesine iyi gelmesi için ayaklarınızın bileklerine kadar su içerisinde olması gerekmektedir. Dilerseniz küveti doldurun, dilerseniz de bir kovaya ayaklarınızı bileklerinize kadar suya sokun. Ardından yukarıdaki ayak şişmelerine bitkisel çözüm malzemelerini suyun içerisine dökün. Bu arada hazırladığınız suyun ılık olmasına dikkat edin. Ayaklarınızı bu suda 30 dakika bekletin ve ardından tekrar ılık bir su ile yıkayın.

Ayak Şişmesine Bitkisel Çözüm Tarifi 2

Malzemeler

  • Su (2 bardak)
  • Civanperçemi (1 tutam)
  • Karahindiba (1 tutam)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Ayak şişmesine bitkisel çözüm tarifi olan ikinci tarifimiz içilebilen tarifler arasındadır. Yapmanız gereken 2 bardak suyun içerisine yukarıda verdiğimiz bitkileri atın ve 5 dakika boyunca kaynatın. Demlenen tarifi süzerek, gün içerisinde 2 bardak için. Ayak şişmesine bitkisel çözüm tarifimizi 2 günde 1 yaptığınız taktirde ayaklarınızdaki su toplama durumuna anında müdahale ederek, iyileşmenizi hızlandıracak ve koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu