EĞLENCE

Erkeklerden Komik Yemek Tarifleri

BİBERLİ VE DOMATESLİ YUMURTA

Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber koyup bir adet sigara yakıyoruz. Sigaranın külü yere düşmek üzereyken yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Sonra yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz. Pişmiştir galiba tüpün altını kapatıyoruz.

DOMATESLİ VE BİBERLİ YUMURTA

Her gün biberli ve domatesli yumurta yemekten sıkıldığımızda yapabileceğimiz bu enfes yemek tıpkı biberli ve yumurtalı domates gibi pişiriliyor:)

KOMİK MAKARNA TARİFİ

Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltıp maç seyretmeye başlıyoruz. Maçı ilk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz. Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz. Yapışırsa pişmiş demektir. Devre arasında hala içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru döküyoruz..( o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar çatalla yenebiliyor ) Üzerine ketçap döküp yiyoruz.

Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bir ara oradan alın. Sayıca fazlalaşınca bazen hangisini fırlattığınız karışıyor.

KOMİK TUZLU MAKARNA TARİFİ

Yapılışı aynı makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan önce tuz koymayı akıl ediyoruz. Böylece daha güzel oluyor.

KOMİK PİLAV TARİFİ

Pilav aslında basit bir yemek değildir. Aranan kriterler var. Tuzlu yumuşak ve tane tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirinçleri tek tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor. Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte; ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor. Kısaca yağ koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Daha sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz. Hem bunu süzmeye de gerek yok.

KOMİK PATATES KIZARTMASI

En kolay yemeklerden biridir. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece Televizyonda pembe dizi varken yapınız. Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu