KADIN

ERKEKLERİN KADINLARDAN SOĞUMA NEDENLERİ

Kadınlara karşı Erkeklerin ilgisini Neden kaybettiğine bir bakalım : Bu konuda google’de bir arama yaptığınızda çıkan sonuç şudur; Kadınlar bu tamamen sizin suçunuz.. Bazı makaleler, kadınları kilo alması, fazla konuşması gibi şeylerle suçlar ve erkeklerin kadınlardan soğuma ya da uzaklaşma nedeni olarak bu gibi şeyleri öne sürer.

Gerçeklik kontrolü:

Erkeklerin ilgisini kaybetmesinin nedeninin çoğu zaman doğru ya da yanlış yaptığınız şeyle ilgisi yoktur. Aslına bakarsanız başkasının size olan ilgisini manipüle etme gücüne sahip değilsiniz.

Elbette, kendini kontrol etmek ve ilişkiye gerçek bir sorun getirip getirmediğinizi idrak edebilmek her zaman önemlidir. Örneğin yalan söylemek, ihanet gibi şeyler erkeklerin size olan ilgisini kaybetmesi ile ilgili değil, daha ciddi ilişki sorunları ile ilgilidir. O halde erkeklerin ilgisini yitirmesinin ya da kadınlardan soğumasının 8 genel nedenine gelin hep birlikte bakalım.

1. Geçmişten gelen yükleriyle uğraşıyor olabilir

 • Toplum hala erkekleri duygusal problemlerle uğraşmayan Süpermen karakterleri olarak yansıtıyor. Bu tamamen bir saçmalık! Bütün insanlar, erkek ya da kadın fark etmez, geçmişte şu an ki yaşantılarında kendilerini etkileyebilecek acı dolu deneyimler yaşar.
 • Hayatınızdaki erkek size bunları anlatmak için kendini rahat hissetmese de, erkekler önce başa çıkmaları gereken, geçmişten gelen yükleri olduklarını fark ettiklerinde ilişkiye olan ilgisini kaybedebilir.
 • Biliyorum, çoğumuz şöyle düşünüyor: “ama ona yardım edebilirim!”
 • Her iç savaşa yardım edemezsiniz! Uzun vadeli bir ilişki içindeyseniz veya bir evlilik yaşıyorsanız, hayatınızdaki erkek bazı durumlarda bunu sizinle paylaşmak isteyebilir. Ancak çoğu zaman erkekler bu tür konulara başkalarını karıştırmayı tercih etmezler.

2. Hayatında bir şey değişmiş olabilir.

 • Bir erkek sana olan ilgisini kaybettiğinde, hayatında bir şeyler değişmiş ya da değişiyor olabilir. Ama bu muhtemelen bunu senin yaptığın anlamına gelmez. Kendi hayatınızda kaç kez yeni bir fırsat, plan ya da fikrin aniden ortaya çıktığını bir düşünün. Bu ilgi duyduğunuz erkeğinde başına gelmiş olabilir.
 • Belki bir süre seyahat etmeye karar vermiştir. Belki çok fazla zamanını alacak yeni bir iş fırsatı karşısına çıkmıştır.
 • Unutma ki bunların seninle hiçbir ilgisi yok. Hepimiz kendi yaşam yollarımızdayız. Bazen yollarımız güzel bir şekilde bir araya gelebilir ve bazen de yollarımız ayrılabilir. Yeni biriyle tanıştığınızda bu yaşam değişikliklerini tahmin edemezsiniz.

3. Fikrini değiştirmiş olabilir

 • Bazen hayatında bir şeyler değişir, ama bazen de değişen O’dur. Seninle ilk tanıştığında istediği şeyler şu anda tamamen farklı olabilir. Sadece fikrini değiştirmiştir. Bu kadar basit!
 • Örneğin ilk ilişkiye başladığınız günlerde evliliğin ve aile hayatının ideal olacağını düşünmüştür. Ancak düğümü bağlamaya yaklaştıkça, gerçekten bunu istemediğini fark etmiştir.
 • “Farklı davranmış olsaydım fikrini değiştirmezdi” gibi bir düşünce tuzağına sakın düşmeyin. Unutmayın, başkalarının düşünceleri ve eylemlerinden sorumlu değilsiniz. Herkes kendi fikirlerinden sorumludur ve bunun sizinle hiçbir alakası yoktur.

4. Bir ilişki yaşamaya hazır değildir

 • Pek çok kadın, erkeklerin yaşam boyu bağlılık büyüsü altında dolaşmalarına neden olan baştan çıkarıcı güçleri olduğunu düşünüyor.
 • Bir erkek bir ilişki yaşamaya ve bağlılığa hazır değilse, kimseye bağlanmayacaktır. Bağlılık , başka bir kişi için zorlayamayacağımız (yapmamamız gereken) veya yapamayacağımız kişisel bir seçenektir. Eğer sana söz vermiyorsa, bu % 100 onun tercihidir. Belki de onun önceliği sadece farklı deneyimler yaşamaktır ve bu sizin değiştirebileceğiniz bir durum değildir.
 • Belki de ilişkinin en başında, taahhüt vermemek yani bağlanma sorunları konusunda sana karşı dürüsttü, ama onu değiştirebileceğinizi düşündünüz. Aslında, sorun sen değilsin. Çoğu zaman sorun o bile değil. Sadece henüz bir ilişki yaşamaya hazır değil.

5. Kovalamayı bir ilişki yaşamaktan daha çok seviyor olabilir.

 • Bazı erkeklerin peşinde koşan kadınlardan ziyade daha büyük kovalamacanın hayranı oldukları doğrudur. Eğer kovalamayı, yani peşinde koşmayı seviyorsa senin bununla ilgili yapabileceğin pek bir şey yok maalesef.
 • Bir erkek, size sahip olma “ödülünü kazandığı için” ilgisini kaybettiğinde, çok çabuk s’eks yapmak ya da onu doğru zamandan önce ailenizle tanıştırmak gibi, bir şeyi yanlış yaptığınıza kendinizi inandıramazsınız.
 • Kovalamak istedi. Kazanmak istedi. Üzücü bir şekilde, böyle bir adamla birliktelik yaşarsanız bu acı verici bir deneyim olabilir. Ancak yine tekrar etmek istiyorum ki sorun sizde değil! Bunu yaşanmış bir tecrübe olarak kabul edin ve sizinle ve ilişkinin kendisiyle daha fazla ilgilenen bir adam bulun.

6. Başka birine aşıktır

Eğer erkek başka bir kadına âşıksa, bu yetersiz, çirkin, umursamaz veya rahatsız edici olduğun anlamına gelmez. Sadece en basit haliyle başka bir kişiye aşık olduğu anlamına gelir. Bu tamamen onun sorumluluğunda olan bir durum. Birkaç aydır çıkıyor olsanızda veya on yıllardır evli olsanız da, bir başkasına aşık olan erkek sizin kusurlarınızın bir yansıması değildir. Bu, kendi kalbi ve zihninde devam eden bir karmaşanın işaretidir. Ayrıca ilgisini kaybetmişte olabilir, çünkü geçmişinde kalan birisine hala aşıktır. Sevgi bağını kırmak için sihir güçlerini kullanmaktan sen sorumlu değilsin. Bu kendi başına uğraşması gereken bir şey!

7. O bir pisliktir.

“Pislik” olması kesinlikle bir seçenektir. Bu, 2 kilo aldığınızda sizi eleştiren, bir şeye ihtiyacınız olduğunda asla ulaşamadığınız adam tanımına uyar. Sadece kendi çıkarlarına hizmet edilmesini isteyen ya da sizinle hiç ilgilenmeyen bir erkek. İşte tam bir pislik! Bu tür erkekler sığdır. Size olan ilgilerini kaybettiklerinde, sizi manipüle ederek bunun sizin suçunuz olduğunu bile söyleyebilirler. Aldırış etmeyin! Sadece bu toksik erkekten kurtulun ve size gerçekten değer veren birisini bulun.

8. Hiç bir sebebi olmayabilir.

 • Bazen sadece bir şeyler doğru gelmiyordur. Sana bakıp her şeyin harika olduğunu biliyor, hayatına getirdiğin ışığı seviyor olabilir. Görünüşte her şey mükemmel değil mi?. Ama sadece o kıvılcıma sahip değil!
 • Muhtemelen, neden ilgisini kaybettiği ya da neden bir şeylerin doğru hissettirmediği konusunda iletişim kuramıyor hatta kendisi bile bunu anlayamıyordur. İşte bu aşkla ilgili çılgınca şeylerden birisi: asla tahmin edilemez olması!
 • Bir erkeğin ilişkinize olan ilgisini kaybetmesinin bir nedeni olmayabilir. Elbette sana geçerli bir sebep gösteremediğinde bunun üstesinden gelmek zordur.
 • Sebep ne olursa olsun, ilgilendiğiniz bir adam size olan ilgisini kaybettiğinde ya da sizden soğuduğunda, duygularınız yaralanır, kalbiniz kırılır. Ancak, erkeklerin sizinle ilgisi olmayan bir çok nedenden ötürü sizden uzaklaşabileceğini hatırlamak önemlidir. Lütfen tatlı canınızı sıkmayın ve yolunuza devam edin.
 • Yukarıda yazan maddelere eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümüne yazmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu