PÜF NOKTASI

ET BENLERİNDEN DOĞAL YOLLARLA KURTULUN

Kolumuzda, yüzümüzde, boynumuzda vücudumuzun herhangi bir yerinde Et benleri olabilir. bu oluşumlardan hiçbir kimyasala maruz kalmadan kurtulmaya ne dersiniz? Et Benlerinden Kurtulmanın Doğal Yolu Fibromlar (et benleri) aslında bağ dokusunda oluşan iyi tümörler olan ciltte et büyümeleridir. Küçük düğümlere benzerler ve boyutları 1 mm ile 1 cm arasında değişebilir. Genellikle deriyle aynı rengi vardır, ancak daha açık renk de olabilirler.  sayısı artabilir ve estetik bir sorun haline gelebilir.

Genellikle boyun, koltuk altı, koltuk değneği, göğüs altı, midede ve göz kapaklarında görülürler. Bununla birlikte, cildin diğer bölümlerinde de görülebilirler. Aslında neredeyse her insanda en az bir fibrom bulunur, bu nedenle fibromlar nadir değildir. Fibromlar (et benleri) genellikle kış aylarında, hava daha soğuk olduğu, güneşin az olduğu ve terleme nadiren çıkarılır. Et benlerini koparmaya çalışmayın. Bu çok ciddi sorunlara yol açar. Eğer vücudunuzdaki et benleri iltihap veya başka sebeplerden dolayı büyüyüp kanıyorsa, en kısa zamanda uzman doktora görünmeniz gerek.

Et Benlerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

1-Elma Sirkesi: Elma sirkesi, en iyi ve en etkili ev yapımı çarelerden biri olarak düşünülür. İçerdiği asit nedeniyle et benlerini kurutup kendiliğinden düşmesini sağlar. En elma sirkesi gözlerinizin yakınında bulunan et benleri için kullanmayın. İçerdiği asit dolayısı ile tahriş edebilir.

Yapılışı ve Kullanış Şekli:

İlk önce et benlerinizin olduğu bölgeyi sabun yardımı ile ılık suyla iyice yıkayın. Kuruladıktan sonra elma sirkesini pamuk batıracağınız bir kaba boşaltın. Tabi burada boşaltın derken tüm bir şişeyi kast etmiyoruz. Et benleri yoğunluğunuza göre miktarı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra pamuğu elma sirkesine batırarak et benlerinizin üzerine koyun. En az 5 dakika bekletin. Eğer işinize mani olmayacaksa pamuk kuruyana kadar et beninizin üstünde durabilir. Bu işlemi gün içerisinde 2-3 kez yapın. İlk olarak benlerinizin renginin değiştiğini göreceksiniz. Uygulamaya devam edin. Bir müddet sonra kendiliğinden düşecektir. Sakın koparmaya çalışmayın. Kendiliğinden düşecektir.

2. Kantaron yağı

Kantaron yağını pamuğa koyun bantlayın sabah kadar bekletin sabah sökün 1-2 günde kendiliğinden düşeceğini göreceksiniz

3. İncir Sapı Suyu

 • Bir avuç kadar taze inciri saplarından ayırın ve suyunu çıkarmak için saplarını uygun bir kabın içinde ezin.
 • Elde ettiğiniz suyu bir parça pamuk yardımıyla et benine uygulayın. Bu yöntem ile et beniniz bir ay gibi bir sürede kendiliğinden düşecektir.
 • Bu yöntemi günde 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

 4.Hindiba Suyu

 • Hindibanın suyunu çıkarmak için sapını aşağıdan yukarıya doğru sıkın.
 • Elde ettiğiniz suyu pamuklu bir çubukla toplayıp et beninin üzerine sürün.
 • Kısa sürede et beninin nasıl kendiliğinden düştüğüne çok şaşıracaksınız.
 • Bu uygulamayı amacınıza ulaşana kadar günde 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

5.Aloe Vera

 • Et beninden kurtulmak için aloevera bitkisinden destek alabilirsiniz.
 • Eğer evinizde aloevera yetiştiriyorsanız bir parçasını kesip özünü çıkarabilir ve bu özü et benine uygulayabilirsiniz.
 • Dilerseniz internet sitelerinden veya eczanelerden aloevera jeli temin edebilirsiniz. Pamuklu kulak temizleme çubuğunu aloevera jeline batırdıktan sonra et beni ve çevresine uygulayın.
 • Bu yöntemi et beni düşene kadar dilediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Önemli Not: Bu İşlemi Yapmadan Önce Mutlaka Bir Hekime Danışınız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu