HABER

EVDE 7 DOĞAL HEMOROİD YÖNTEMİ

Basur, bahsetmekten utandığımız sorunlardan biridir. Bu durumun en yaygın semptomları kaşıntı veya yanma ve genel halsizliktir. Doktora gitme düşüncesi utangaçlığımız yüzünden genelde ertelenir, bununla kendimiz ilgileneceğimizi umduğumuzda… bunun çaresine bitkisel imkanlarla bakmak istediğimizde! Hemoroid ile başa çıkmak için birkaç güvenilir ev ilacları vardır.

1. ALOE VERA

Aloe vera, hastalığın semptomlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kısa sürede ağrıyı dindirebilir ve rahatlama sağlayabilir. Sadece bizi inciten bölgeye biraz jel sürmemiz gerekiyor ve iltihaplanma anında yok olacak.

2. E VİTAMİNİ

Hemoroitler, cildimiz uygun şekilde nemlendirilmediğinde özellikle akuttur ve bu da kanamaya neden olur. Bunu akılda tutarak, kurumasına izin vermemeye özen gösterilmelidir. E vitamini kesinlikle bu konuda yardımcı olacaktır!

3. PATATES

Özellikle rahatsızlıklarımız sırasında kanama meydana geldiğinde tavsiye edilir. Ne yapmalıyım? Rende üzerine birkaç patatesi rendeliyoruz ve macun kıvamındaki patetesi kanayan yere koyuyoruz. Bu macunu kuruyana kadar birkaç dakika bırakıyoruz. Etkililik ve rahatlama hissi garantilidir!

4. ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı da şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, konsantrasyonunun oldukça yüksek olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle içeriği hint yağı ile seyreltmeliyiz. Ondan yaptığımız karışımı ağrılı bölgeye koyuyoruz. Düzenli kullanım, rahatsızlıklara veda etmeye yardımcı olur.

5. SARIMSAK

Sarımsak nasıl hazırlanır? Kaynar suya 3 diş sarımsağı koyun ve 3 adet defne yaprağını ekleyin. yaklaşık 10 dakika pişiriyoruz. Soğumasını bekliyoruz. Karışımı günde 3 defa tahriş olmuş bölgeye koyuyoruz.

6. ELMA SİRKESİ

Elma Sirkesi Aynı zamanda hemoroide etkin olarak yardımcı olur. Pamuklu bir pedin üzerine sirke koyup canımızı yakan yere sürüyoruz. Bu sayede kısa sürede rahatlayacağız!

7. PAPATYA

Papatya kullanmanın birçok faydası vardır. Bunlardan biri hemoroitle mücadeleye yardım ediyor. Çayı hazırlayıp soğumasını bekleriz. Bir havluya batırıp hemoroidin üzerine  kapatıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu