GÜZELLİKKADIN

EVİMİZDE 6 AY KALICI BREZİLYA FÖNÜ NASIL YAPILIR?

Kalıcı Brezilya Fönü’ nü evde yapmanız kesinlikle mümkün. Hem de inanamayacağınız kadar basit bir uygulama ile, çok düşük fiyata. Kullanım süresi , 6 ayla 8 ay arası. Evde saç boyamayı becerebilen herkes bu çalışmayı tek başına yapabilir. Tek yapmanız gereken, püf noktalarına dikkat edin ve sorunsuz ,rahat bir şekilde uygulamayı yapın, her duş sonrası saçınızı yıkayıp ,kurutun ve kuaförden yeni çıkmışcasına parlayan,sağlıklı görünen, elektriklenmeyen , kolayca şekil alan ,güzel saçlara kavuşun.

Malzemeler neler ? Nereden, ne kadara Alabiliriz ? Dikkat etmem Gereken Şeyler ?

Öncesi ve Sonrasında Neler Yapmalıyım? Zararlı mı ? Şimdi hepsini Cevaplayalım :

GEREKLİ MALZEMELER:

  • KERATİN
  • BOYA KABI,FIRÇA
  • DÜZLEŞTİRİCİ
  • FÖN
  • HAVLU

YAPILIŞI:

Uygulamayı yapmadan önce saçınızı , tuzsuz şampuanla yıkamalısınız, saçınızı tamamen arındırın ki,yapacağınız keratin yüklemesi tamamen saçınıza geçiş yapabilsin.

100ml lik keratini boya kabına aktarın.

Saç boyamada yaptığımız gibi, saçı bölümlere ayırabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise; saç diplerinden iki parmak geriden keratini sürmek. Kesinlikle saç diplerinize yaklaşmayın.Kullandığımız ürünlerde formaldehit olduğu için, mümkün olduğu kadar az temas ettirmeli ve az solumalıyız.Saçımızda kuruması için bekliyoruz. Balkonunuzda yapmanız , kokuyu aza indirecektir, daha az rahatsız olacaksınızdır.

Saçınızdaki nem gittikten sonra, fönle kurutma işlemine geçebiliriz. Öncesinde, havlunuzu ıslatın, fönle beraber duman çıkacaktır eğer güzel kurutmuş iseniz, oldukça az duman çıkacaktır, ( ben bu seferki uygulamamda ,mümkün olduğu kadar fazla bekledikten sonra fönle kuruttum ve duman pek rahatsız etmedi ).Havluyu yüzünüze kapatın ve saçınızı fönle kurutun. Başınızı biraz geriye atar , havluyu yüzünüze kapatır ve kuvvetli bir fönle kurutursanız,işiniz oldukça basit olur.

Fönlemeniz bittikten sonra, düzleştirme işlemine geçebilirsiniz, bunu yapmak şart değil,eğer düz bir saçınız var ise; geri kalan işlemleri yapmanıza gerek bile yok ama ben daha kalıcı olması ve daha uzun süre kullanabilmek için, 1 ;uyguladığım gün düzleştiriyorum , 2 ; ikinci gün , 3; üçüncü gün düzleştiriyorum .

Düzleştirme için, düzleştiricinizin en yüksek ayarında ( 200 – 240 ben 200 de yapıyorum) saçlarınızı tutamlara ayırın, her bir tutamı 4 -5 kere düzleştirin.

  • Saçınızı 3 gün yıkamıyor, takı toka takmıyor, kulak arkasına almıyorsunuz.
  • Üçüncü gün artık saçınızı yıkayabilirsiniz, bundan sonra tuzsuz şampuan kullanmanız gerekiyor; diğer şampuanlar içlerinde tuz bulundurdukları için,keratini saçtan söküyor,uygulamamız boşa gidiyor.
  • Her duş sonrası, saçınızı mutlaka fönle kurutun ( başınızı dik tutarak kurutun, baş aşağı kurutmayın ) . Göreceksiniz ki , saçlarınız ellerinizin arasından kayıp gidecek, pırıl pırıl olacak ?

NOT: Kalıcı brezilya fönü için kullanılan keratinlerin içinde formaldehit bulunduğu için sağlığa zararı var , eğer bu uygulamayı yapmak zorunda hissetmiyorsanız bu riske girmeyin derim ; ( çalışan, vakit sıkıntısı yaşayan,bu riski göze alan biri iseniz ; seçim sizin,ben beş yıldır , yılda iki kere uyguluyor ve çok memnun kalıyorum)

KERATİN i NEREDEN ALABİLİRİZ ?

Online satış yapan sitelerden, kuaför marketlerden alabilirsiniz ,ben yurt dışından 300 ml lik şişelerde,ücretsiz kargoyla , 40 tl ye alıyorum ,bir şişeden 3 kere uygulama yapıyorum. Keratin seçimi yaparken , formaldehit oranları var, saç renginize göre seçeceksiniz.( Ben %5 yazanını kullanıyorum).

Tuzsuz şampuan ise; sanıldığı gibi pahalı değil, çok kaliteli olması gerekmiyor, tuzsuz olması ve saçı güzelce temizlemesi yeterli; 1000 lik şampuanı 12 tl ye alıyorum.
NOT: Uygulama öncesi saçınızı boyamayın, bir ton rengi açılacaktır. Ben uygulamayı yaptıktan bir hafta sonra saçımı boyuyorum. Saçlarınızı keratini yaptıktan ve üç gün sonrasında yıkadıktan sonra, istediğiniz gibi örebilir, şekillendirebilirsiniz, her zaman düz kalmak zorunda değiller.

Püf noktalarıyla beraber, yaptığım uygulamayı anlattım , umarım açıklayıcı olmuştur , uygulama sonrası doğal ürünlerle yaptığım saç bakımlarımı düzenli olarak uyguluyorum.

Bir Yorum

  1. Selam ben bu kahveli olan keratinden ariyorum bide bu keratin in 30 dakikada bekleme süresi olan varmis bana bu konu hakinda yardimci olabilirmisin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu