HİKAYELER

BİZİMKİ GERÇEK BİR SEVGİ HİKAYESİ

32 yaşında güzel bir bayanım ve eşim oldukça yakışıklı bir deniz subayıydı. Bundan bir kaç ay önce yanlış bir teşhis sonucu gerçekleştirilen ameliyatla gözlerimi kaybetmiştim ve asla göremeyecektim. Kocam ameliyattan sonra acı gerçeği öğrenince yıkılmış ve kendi kendine bir söz vermişti. Günler geçiyordu bense her geçen gün kendimi daha kötü hissediyor, çok sevdiğim kocama yük olduğumu düşünüyordum. Bu içime kapanık, karamsar halim kocamı çok üzüyordu.

Kocamın Birden aklına eski işim gelmiş. Geri dönmemi isteyecekti. Ama bunu bana nasıl söyleyecekti, çünkü artık çok kırılgan ve neşesizdim. Bütün cesaretini toplayarak akşam konuyu açtı. Bense tedirginlikle: Ben bunu nasıl yaparım ben körüm, diye bağırdım. Kocam bana destek olacağını, her sabah kendisinin işe bırakacağını ve akşamları da iş çıkışında alacağını ve bana çok güvendiğini söyledi. Çünkü beni tanıyordu ve bunu başarabileceğimi biliyordu. Büyük bir umutsuzlukla kabul ettim çünkü eşimi çok seviyordum ve onu kırmak istemiyordum. Her sabah beni işime bırakıyor ve akşamları da alıyordu.

Günler böyle ilerledi, eskisinden biraz daha iyiydim. Fakat kocam daha fazlasını istiyordu, kendisine söz vermiştim sonuna kadar gidecektim. Akşam : Artık işe kendin gidip gelmelisin, dedi. Şaşırmıştım. Bunu asla yapamayacağını söyledim. Kocam ısrar edince onu yine kıramadım ve bütün cesaretini topladım. Bunu bende istiyordum ama kendime o kadar güvenim yoktu.

Sabahları artık otobüs durağına kendim gidiyor, otobüsüme biniyor ve otobüsten inerek işime gidebiliyordum. Günler günleri kovaladı, hiç bir problem yoktu. Yine bir gün otobüse binerken, şoför: Sizi kıskanıyorum, hanımefendi dedi. Ben bana söylenip söylenmediğini anlayamadan, neden diye sordum. Şoför: Çünkü her sabah sizin arkanızdan bir deniz subayı genç adam otobüse biniyor ve bütün yol boyunca sevgi ile size bakıyor, otobüsten indikten sonra yeşil ışıkta yolun karşısına geçmenizi bekliyor siz binaya girdikten sonra arkanızdan öpücük yollayıp size her gün sevgiyle el sallıyor, dedi. Herkesin bu kadar sevmesi ve sevilmesi, hepsinden de önemlisi böyle bir sevgiyi hak edecek insanı bulması dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu