PÜF NOKTASI

Göz Altı Morluklarından rahatsızmısınız işte o morlukları Geçiren Bitkisel Kürler

Göz altı morluğu gözaltı derisinin normalden koyu renkli gözükmesidir.Göz altı morluğu, göz altı derisinde artmış pigmentasyon ve göz altı derisinin inceliği nedeniyle olabilir.Göz altı morluğu yaygın bir cilt problemidir. Her yaşta görülebilir, ama, özellikle, kadınlarda kozmetik bir sorundur.

Kşiyi yorgun, sağlıksız ve yaşlı gösteren göz altı morlukların pek çok sebebi olabilir. En sık nedenler deride renk artışı, göz kası üzerindeki derinin inceliği, sarkmış deri ve gözyaşı oluğunun belirginleşmesidir.

Bunların haricinde, uykusuzluk, yorgunluk, stres, güneş ışınları, kalitesiz kozmetik ürünler v.b. pek çok nedende göz altı morluğu yapan dış etkenlerdir.

Şimdi göz altı morluklarını geçiren bitki kürleri vermek istiyoruz. Basit ama etkili bu kürleri deneyerek göz altı morluklarınızdan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.Her şeye rağmen sizi terk etmeyen göz altı ve göz çevresi morluklarınız varsa, bilin ki bu durum genetiktir.

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Kürler

Salatalık Kürü :

Gözaltı morluğu için salatalık çok etkilidir. Kabukları ile beraber bir adet salatalığı ince olarak dilimleyerek gözlerinizin üzerine koyun. Yaklaşık on dakika gözünüzün üzerinde kalsın ve bu kürü günlük olarak uygulayınız. Eğer isterseniz rendelediğiniz salatalıktan çıkan suları buzdolabında soğutarak soğuk kompres olarak gözaltı morluklarınıza uygulayabilirsiniz.

Patates Kürü :

Halka şeklinde doğradığınız bir adet patatesi soğuk süte batırarak gözlerinizin üzerine koyun ve bu şekilde yaklaşık on beş dakika bekleyin. İsterseniz aynı işlemi taze nane yapraklarıyla da uygulayabilirsiniz. Nane göz altlarınızda ferahlamaya fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda morlukları da azaltacaktır.

Domates Kürü :

Yarım domatesin suyunu sıkarak içerisine az miktarda limon suyu ekleyiniz ve hazırladığınız karışımı göz altınıza uygulayarak yaklaşık beş dakika bekletiniz.

Peynir Kürü :

Yaklaşık bir parmak kalınlığındaki peyniri bir kase içerisinde iyice ezerek krem kıvamına getiriniz. Daha sonra göz altlarınıza krem gibi sürerek yaklaşık on beş dakika bekletiniz. Uzanarak uygularsanız daha iyi olur. On beş dakika sonra göz altlarınızı ılık su ile yıkayınız.

Papatya Kurusu Kürü :

Kullanacağınız kadar papatya kurusunu bir miktar kaynar su içerisine ekleyerek yirmi dakika süresince demleyiniz. Daha sora süzerek pamuk yardımıyla göz altlarınıza beş dakika süresince uygulayınız. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak temizleyiniz. Bu kürü üç günde bir defa kullanınız.

Ihlamur Kürü :

Bir su bardağı kaynar su içerisine iki poşet ıhlamur çayını ekleyerek on beş dakika demleyiniz. Daha sonra poşet çayları alarak soğutunuz ve göz altlarınıza yirmi dakika boyunca uygulayınız. Ardından gözlerinizi ılık su ile yıkayınız. Uygulamayı dört günde bir kez uygulayınız.

Rezene Kürü :

Bir fincan suyun içerisine bir çay kaşığı rezene ekleyerek kaynatın. Daha sonra soğumaya alın. Soğuduktan sonra göz altlarınıza on beş dakika süresince uygulayınız ve bekletiniz. Rezene kürü gözaltı torbalarının giderilmesini de sağlayacaktır. Üç gün ara vererek uygulayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu