PÜF NOKTASI

GÜNEŞ VE CİLT LEKELERİNDEN 2 MALZEME İLE KURTUL

Bu 2 malzemenin karışımıyla Basit bir hile ciltteki renk lekelerden kurtulmak mümkün. Yaşlılık lekeleri olacakta bilinen, Ciltte kahverengi lekeler, yüz, bacaklar, kollar veya ellerde bulunabilir. Onlardan kurtulmak istiyorsan, iyi haberlerimiz var. Bunu yapmanın bir yolu var ve bu çok basit.

Yaşlılık lekeleri – Neden Oluşuyor

İlk ve en önemli nedeni güneş ışığı ve UV ışınlarına aşırı maruz kalma. Hem güneşten hem de güneş için solaryum makinelerinde zaman geçirmek ve yoğun UV Radyasyonuna maruz kalmaktan oluşuyor.. “Melanin” maddesi doğal olarak bronzlaşma ve cildimizin karartmaktan sorumludur.

Deride kahverengi renk değişikliği – Sağlığa zararlımı dır?

Üzülerek söyleyebiliriz ki , olabilirler. Bu her kahverengi nokta bir tümör olduğu anlamına gelmez, ama önemsemek için çeşitli belirtileri var:

  • Bazı yerler diğerlerinden çok daha koyu ise
  • Eğer etrafında düzensiz ve daha koyu bir sınır varsa
  • Eğer büyümeye veya değişmeye devam ederlerse
  • Kırmızı veya ağrılı iseler

Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza veya dermatoloğa başvurun.

Kahverengi lekelerden nasıl kurtulurum

Sadece 2 temel malzeme ve zaman birkaç dakika gerektiren basit bir karışım. Bu çözümü uygulayan ise dr. Doug Willen,  gerçekten işe yarıyor.. İhtiyacınız olacak 2 malzeme soğan suyu ve elma sirkesi.. Soğan, özellikle cildin üst katmanlarında serbest radikallere karşı yardımcı olan antioksidanlar içerir. Elma sirkesi alfa-hidroksyacwas içerir, ciltteki ö’lü tabakaları kaldırmaya yardımcı olan bir asit.

HAZIRLANIŞI

Taze soğanı ikiye bölüp blender’a atın.. Elma sirkesini 1/2 fincan ile soğan suyunu karıştırın. Kullanım için karışımı pamuklu bir bez ile ıslatın ve lekelere günlük uygulayın, Bunu 2-4 hafta veya sonuç elde edilene kadar yapın. Bu yaşlı (güneş) lekeleri için anlık bir çözüm olmasa da, tamamen doğal, uygun fiyatlı, basit ve son derece etkilidir. Bu birkaç hafta sürebilir, ancak sistematik kullanım olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

0 0 oylar
Oylama

Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu