SAĞLIK

HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR ÜSTELİK GÖBEĞİ ERİTİYOR

Süt içmenin kemikleri güçlendirdiği biliniyor. Ancak sütün hiç bilmediğiniz iki özelliği daha var; her gün tüketildiğinde göbeği eritiyor ve hafızayı güçlendiriyor. Uzmanlar günde 2 bardak süt içilmesini öneriyor. “Sütün kemikleri güçlendirmek, hafızayı geliştirmek, cildi ve kalbi korumak, göbek yağlarının yakılmasına yardımcı olmak gibi birçok özelliği var”

Sütün içinde bulunan kalsiyum ve protein vücuttaki yağların atılmasını sağlayarak kilo vermenize yardımcı olur. Yapılan araştırmalara göre uzmanlar light yani yağsız süt ve süt ürünlerinin tüketmeyi önermektedir. Yağsız süt ve süt ürünleri kilo kontrolüne yardımcı olur. Kilolarınızın fazla olduğunu düşünüyor ve bu kilolardan kurtulmak istiyorsanız göbek yağlarını süt içerek eritebilirsiniz. Sadece günde 2 bardak süt içerek 1 ay içerisinde 2 ile 4 kilo arasında yağ yakmanın mümkün olduğu uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR

Mineral açısından çok zengin olan sütün, sağlıklı kemikler için şart. Zeka, hafıza ve konsantrasyon üzerinde de sütün önemli etkisi var diğer yandan vücut dokularının gelişmesine katkı sağlıyor. “Günde 2 bardak süt tüketen kişiler, az yağlı ve orta seviyeli kalori kısıtlamasıyla, göbek yağlarını daha kolay eritebiliyor. Sütün bir başka özelliği ise içindeki proteinler, çinko ve antioksidan özelliği olan A vitaminiyle, cildin yıpranmasını ve yaşlanmasını geciktirmek”

BAĞIRSAK KANSERİNE KARŞI KORUYUCU

Sütün daha birçok faydası bulunuyor “Süt, kalsiyum barındırması nedeniyle kalp damar sağlığında, özellikle hipertansiyon tedavisinde önemli bir besin. Ayrıca az yağlı süt tüketmek, doymuş yağ ve kolesterol alımını azaltıyor. Bağırsak kanseri ve kronik bronşit hastalıklarına da süt tüketen kişilerin yakalanma riskinin daha az olduğu biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu