PÜF NOKTASI

2 MALZEME İLE AYAK ÇATLAKLARINDAN KURTULUN

Ayaklarımızın sağlığının vücudun genel sağlığıyla bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Ama yine de çoğumuz ayaklarımızı ihmal etme eğilimindeyiz. Kuru cilt, çatlaklar ve diğer ayak sorunları yaşam kalitemizi engelleyerek hareket ve kilo desteğimizi etkileyebilir.

Evet, pahalı pedikürler veya karmaşık ayak hijyeni ürünleri kullanabilirsiniz, ancak bu ayaklarınıza bakmak için mutlaka doğru yol olmayacaktır. Bununla birlikte, ayaklarınızı sağlıklı tutmak, kuruluğu, çatlamayı ve genel ayak yorgunluğunu önlemek için çok fazla para harcamadan! evde basit bir çare var. İhtiyacınız olan tek şey, muhtemelen mutfağınızda bulunan 2 malzeme.

Malzemeler:

  • 3-4 su bardağı süt
  • 3 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

Sütü sıcak olana kadar ısıtın ama kaynatmayın. Ardından bunları ayaklarınızın içine sığacak kadar büyük bir kaba veya kaseye dökün. Ardından kabartma tozu ekleyin ve çözülene kadar karıştırın. Elde edilen karışıma ayaklarınızı batırmadan önce sıcaklığı kontrol ettiğinizden emin olun. Şimdi arkanıza yaslanın, dinlenin ve ayaklarınızı kabın içinde yaklaşık 10 dakika bekletin.

İşiniz bittiğinde ayaklarınızı ılık suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Bunu haftada birkaç kez yaparsanız, ayaklarınız yumuşak, pürüzsüz ve mutlu olur! Bacaklarınızın kötü görünmesine izin vermeyin… Sağlığınıza özen göstermenin pahalı ürünlerle olması gerekmez. Tipik olarak, denenmiş ve test edilmiş ev ilacları, mağazadan satın alınan pahalı ürünler kadar işe yarar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu