PÜF NOKTASI

İŞİTME KAYBINA SON KULAĞINIZA 2 DAMLA DÖKÜN

Eğer siz de işitme kaybı çeken biriyseniz bu organik yöntemi uygulamaktan çekinmeyin. Yaş aldıkça, süre geçtikçe günden güne vücutta bazı şeyler değişiyor ve sıhhat sorunları ortaya çıkıyor.

çoğu zaman yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklardan birisi de işitme kaybıdır. Yaş ilerledikçe duyma sıkıntısı problemi nükseder. Ancak bu konum yaş, cinsiyet, ırk veya sosyal statü benzer biçimde unsurlara göre farklılık gösterir. Bu yazımızda sizlere işitme kaybını ortadan kaldıracak bir yöntem paylaşacağız. Eğer siz de işitme kaybı çeken biriyseniz bu organik yöntemi uygulamaktan çekinmeyin.

Malzemeler:

  • 3 diş sarımsak
  • Zeytinyağı
  • Damlalık
  • Pamuk veya gazlı bez

Hazırlanışı:

3 diş sarımsağı soyun ve iyice sudan geçirin. Daha sonrasında havanda ezip üzerine az oranda zeytinyağı dökün. İyice karıştırın ve daha sonrasında bu karışımın posasını bir kenara ayırarak içindeki sıvı yağı damlalığa alın ve daha iyi tesir elde etmek için sıvıyı 1 gün bekletin.

Kullanımı:

Bu karışımı her bir kulağınıza 2 – 3 damla kadar uygulayın.

Kulaklarınızı da pamuklu veya gazlı bez ile örtün. Hayret edilecek derecede işitme becerinizi aşamalı olarak geri elde ettiğinizi fark edeceksiniz. Duyu kaybını önlemek için neler yapılmalı? Tuz tüketimini azaltın, azalan tuz tüketimi kulak duyusunun iyileşmesine yardımcı olur. Tuz, vücudun sıvı tutmasına ve kulakların fonksiyonel organlarını etkilemesine sebep olur. Konserve çorba ve diğer işlenmiş gıdalar çoğu zaman büyük oranda tuz ihtiva eder. Soğuk havalardan kulaklarınızı koruyun.

Yüksek sesli ortamlara girmekten kaçının. Yüksek sesli ortamlarda çalışmak zorunda kaldığınızda ne olursa olsun bir kulaklık edinin. Sağırlığın önlenmesine yönelik tedbirlere önemsemeniz gereklidir, çünkü sağlığımız her şeyden önemlidir. Doktorunuza Danışmadan Kullanmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu