PÜF NOKTASI

İşte Parlak Bir Lavabo için İhtiyacınız Olan Tek Malzeme

Aslında Temizlik yapmak, göründüğü kadar kolay bir şey değildir. Eğer banyo ve mutfak temizliği söz konusu ise, işler daha da zorlaşır. Bir de zararlı kimyasallar kullanmadan etkili bir temizlik yapmaya çalışan biri iseniz, sizi zor bir süreç bekliyor demektir.Eğer siz de temizliğe çok vakit ayıran biriyseniz ve bu vakti azaltmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Özellikle Lavabo ve musluk kenarlarında kireç birikmesi temizlemesi oldukça güç ve can sıkıcı bir durumdur. Bu kireçlerin oluşma sebebi, suda bulunan minerallerin musluk kenarlarında birikmesi ve kurumasıdır. Ve bazen bu kireçlerden kurtulmak neredeyse imkansız hale gelir.

Ancak, sizinle paylaşacağımız bu yöntem sayesinde bu kireçlerden kurtulmak ve ışıldayan bir lavabo ve musluğa kavuşmak çok kolay bir hale gelecek. Hem de bu yöntemi uygularken sadece 1 maddeye ihtiyacınız olacak.

Çoğu ev probleminin çözümünde olduğu gibi, bu problemin çözümünde de baş rolde olan bu madde ise; sirke.

Yapmanız gereken ilk iş sirkeyi bir kaseye boşaltmak. Sonra eskimiş veya bir daha kullanmayacağınız bir tişört parçasını toz bezi haline getirin. Lavabo çevresini tamamen kurulayın.Bez parçasını sirkenin içine batırın ve bezi, musluğun çevresine güzelce sarın. 1 saat kadar bu şekilde bekleyin.Duruma göre bezin üstüne daha fazla sirke ekleyebilirsiniz.

1 saat sonra bezi kaldırın ve bezle kapattığınız alanı bulaşık süngerinin yumuşak tarafıyla güzelce silin. Bez yerine sünger kullanmamızın sebebi, musluk çevresinin çizilmesini önlemektir.

Dikkatli baktığınızda kireçlerin yavaşça gözden kaybolduğunu göreceksiniz ve bir süre sonra lavabo ve çevresi parlamaya başlayacak.Gerek duyduğunuz takdirde bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.Sonuç olarak, hiç bir zararlı kimyasal ve temizlik ürünü kullanmadan, sadece bir sirke ile ışıl ışıl parıldayan bir lavaboya kavuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu