PÜF NOKTASI

İşte Soda ve Maden suyu arasındaki Fark!

Belki de çoğumuz maden suyu ve sodanın isimleri farkı olsa da aynı etkide olduğunu düşünüyoruz.

Maden suyu da soda da mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir. Ancak maden suyunun saf ve mineral deposudur.
Maden suyu içerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunduran elementlerden oluşan bir içecektir. Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir. Maden suyunun minerali çok zengin iken soda mineral içermemektedir.

Maden suyu içeriği ile mineral ihtiyacımızı karşılamak için güzel bir kaynaktır. Maden suyu içindeki mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekler. Ter, solunum ve idrar yoluyla kaybolan minerallerin yerine konması için, suyla birlikte geri kalan kısmın tamamlanmasında maden suyunu destekleyici olarak kullanabiliriz.

Maden suları yüksek sodyum içerdikleri için dikkatli tüketilmeli. Maden suyunun mide bağırsak sisteminde rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Cildi, pürüzsüz, canlı ve gergin gösterir

Böbrek fonksiyonlarını dengelememiz de bize yardımcı olur. Diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılar. Cildin, pürüzsüz, canlı ve gergin görünümde olmasını sağlar.

Ağız ve diş sağlığının gelişmesinde yardımcı

Özellikle yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması için maden suyu çok güzel bir aparatiftir. Maden suyunun içerdiği kalsiyum, ağız ve diş sağlığının gelişmesinde bize yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu