HABER

İSTENMEYEN TÜYLERDEN DOĞAL YÖNTEMLERLE KURTULUN

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bazen ağda, krem veya epilasyon aleti kullanırız. İşte daha az acıyla evdeki ürünlerle istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yapmanıza yardımcı olacak doğal yöntemler.

DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

Her ne kadar Diş macunu ile vücuttaki kıllardan ve tüylerden kurtulma fikri biraz garip gelse de oldukça etkili bir yöntemdir. Ağda çok acılı bir işlemdir, Traş bıçağı ve tüy dökücü kremde daha sert ve gür çıkmasını sağladığı için pek tercih edilmez.

Diş macunu hem yumuşak çıkmasını sağlayacak hemde cildinizin tahriş olmasına engel olacaktır.

1- Malzemeler:

 • Yarım aleo vera yaprağı
 • Yarım limon
 • Yarım tatlı kaşığı soda
 • Yarım tatlı kaşığı diş macunu

Yapılışı

 • Yarım aleo vera içindeki jeli kaseye boşaltalım.
 • Bir tatlı kaşığı diş macunu ekliyoruz
 • Bir tatlı kaşığı soda ekleyip karıştırıyoruz.
 • Yarım limonu sıkıyoruz.
 • İyice karıştırın.
 • İstediğiniz bölgeyi sürüp 10 dakika bekletin.
 • İsterseniz lif yardımıyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Cildimizi ılık suyla güzelce yıkayalım. Tüylerimizin kökünden gittiğini ve cildinizin parlak olduğunu göreceksiniz. Eğer içindeki malzemelere karşı bir alerjiniz var ise kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

TUZ VE LİMON YÖNTEMİ

Yarım limonun üstüne tuz ekleyip tüyleri aldığınız kısma sürün. kıl köklerine işlediği için farklı hafif bir yanma oluyor.. Sürdükten 15-20 Dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Çok yanma olursa hemen yıkayabilirsiniz.

CEVİZ KABUĞU YÖNTEMİ

2-3 avuç kuru ceviz kabuğunu, Bir tavada yakıp külünü elde edeceğiz, küle döndükten sonra üzerine bir miktar su döküp bir gece bekletmeliyiz.

HAZIRLANIŞI :

Uygulayacağınız bölgeye göre farklılık gösterecek uygun miktarda kuru ceviz kabuklarını alın ve hem kendinize hem de çevrenize hiçbir zarar gelmeyecek bir yerde, tüm önlemlerinizi aldıktan sonra bu ceviz kabuklarını yakın. Yakma işlemini oldukça önemli çünkü kabukların tamamen küle sönmesi, içerisinde sert kabuk parçalarının kalmaması gerekiyor. Kabuklar tamamen yanıp kül olduğunda, ortaya çıkan bu külleri temiz ayrı bir kaba alın ve üzerine karışım kremsi bir kıvama gelecek kadar su ekleyin. Suyu azar azar ekleyin ki gerekli kıvamı aldığında su eklemeyi durdurun. Karışımı bu şekilde 12 saat bekletin. 12 saatin ardından istenmeyen tüylerden kurtulmanız için gerekli olan karışımınız hazır!

UYGULAMA

Ertesi gün istenmeyen tüylerin üzerine pamuk ile sürerek uyguluyoruz.. yarım saat bekledikten sonra yıkıyoruz.. karışımı 3 gün süreyle uygulayın.. Mevcut tüyleri dökmeye başlayıp yeni çıkan tüylerin cansız çıkmasını sağlayacaktır.

ZERDAÇAL – SU YÖNTEMİ

1 Çay kaşığı zerdeçalı krem kıvamına gelene kadar karıştırın.. Daha sonra zerdeçalı tüyleri alınmış bölgeye sürüyoruz. 20 dakika bekleyip yıkıyoruz.. Bu basit yöntem kıl köklerini zayıflatıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu