PÜF NOKTASI

Kabak çekirdeğinin verdiği zarar şoke etti!

Kabak çekirdeği seviyorsanız, dikkat! Zararsız bir besin gibi duran kabak çekirdeğinin zararlarını duyunca çok şaşıracaksınız. İşte kabak çekirdeğinin az bilinen zararları…

Kabak çekirdeği tüketmeyi sevenlerdenseniz bunu yeniden düşünmenizde fayda var. İnsan sağlığı için birçok farklı yan etkisi bulunan kabak çekirdeği tüketimi ile ilgili uyarılarda bulunan uzmanlar, kabak çekirdeği ile ilgili ortaya atılan bilgilerin hepsinin doğru olmadığının da altını çiziyor. Kabak çekirdeğinin çoğu kişi tarafından bilinmeyen zararlarını sizler için topladık, işte o maddeler…

ALERJİK REAKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR

Kabak çekirdeği içinde yer alan maddeler birçok farklı etkene yol açabiliyor. Bu etkenler arasında en tehlikeli olanlardan birisi ise alerjik reaksiyonlara neden olabilmesi. Karpuz, salatalık gibi maddelere enerjisi olan kişilerin özellikle kabak çekirdeğinden uzak durması tavsiye ediliyor.

TUZ ORANI FAZLA

Tuz oranı oldukça fazla olan kabak çekirdeğinin sodyum oranı da oldukça yüksektir. Vücut için çok zararlı olan tuz miktarını engellemek için kabak çekirdeğini aşırı miktarda tüketmemeniz tavsiye ediliyor.

İLAÇLARLA BİRLİKTE TÜKETMEYİN

Kabak çekirdeğinin ilaçlarla alınması ile ilgili net bir bilgi olmasa da genellikle tavsiye edilmiyor.Herhangi bir yan etki oluşturabileceği için ilaçlar ile birlikte kabak çekirdeği tüketmemeniz daha iyi olacaktır.

KISIRLIĞA NEDEN OLABİLİR

Kabak çekirdeğinin en büyük zararlarından birisi de çok tüketim ile birlikte kısırlığa neden olması. Zaman içinde kısırlık vb. ciddi kronik hastalıklardan muzdarip olmak istemiyorsanız kabak çekirdeğinden uzak durmanız etkili olabilir.

İSHALE YOL AÇIYOR

Kabak çekirdeği kalori yönünden zengin bir besin türü olduğu için çok fazla tüketilmesi halinde ishale yol açabiliyor. Sindirim sisteminde sorunlar yaşamak istemiyorsanız fazla kabak çekirdeği tüketiminden uzak durmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu