HİKAYELER

KADINDAN SİNSİ PLAN

Hikâyede ki kadını 37 yıllık eşi sekreteriyle aldatır ve boşanırlar. Adam, genç sevgilisiyle eski eşiyle oturdukları evde yaşamaya karar verir. Ancak eski eşi ona hayatı dar eder. Ali ve Pelin 37 yıldır evliydi. Ali, eşini genç sekreteriyle aldatmaya başladı. Yeni sevgilisi eşinden boşanmasını ve eşiyle yaşadıkları eve taşınmak istediğini söyledi. Ali avukat olduğundan bir şekilde evi elinde tutmayı başardı ve eski eşi Pelin’e evi boşaltması için üç gün verdi.

Kadın ilk gün evdeki eşyaları kolilemeye başladı. İkinci gün de nakliyecileri çağırdı ve eşyaları yeni evine taşıttı. Üçüncü günde son kez evinde yemek yedi. Yemeğini bitirdikten sonra evdeki bütün perdelerin içine fark edilmeyecek şekilde karides doldurdu. Ardından 37 yıldır yaşadığı evi üzülerek terk etti. Ali, yeni kız arkadaşıyla eve hemen taşındı. İlk günleri çok güzeldi. Ancak gün geçtikçe evden tuhaf kokular almaya başladılar. Evin her köşesini temizlediler. Havalandırmayı kontrol ettiler. Belki de havalandırmada bir fare leşi olabileceğini düşündüler.

Bir böcek temizleme ilaçlama şirketiyle anlaşarak evin her yerini ilaçlamalarını sağladılar. Ancak hiçbir şey fayda etmedi. Bir süre sonra evlerine hiçbir misafir gelmek istemedi. Temizlikçiler bile evin içine girmek istemiyordu. Kokudan o kadar rahatsız olmaya başladılar ki başka bir eve taşınmaya karar verdiler.

Evin fiyatını yarı yarıya düşürmelerine rağmen evle kimse ilgilenmiyordu. Kokan evin namı her yere yayılmıştı. Emlakçılar bile evle ilgilenmediler. Sonunda çift konut kredisi çekerek yeni bir ev aldı. Bir süre sonra Ali, eski eşi Pelin’i arayarak halini hatırını sordu. Eski eşine evin ne kadar kötü koktuğundan bahsetti. Kadın, eski eşini dikkatlice dinledi ve eski evini çok özlediğini söyledi ve evi ondan satıp alıp alamayacağını sordu. Ali, eski eşinin evin kokusunu hafife aldığını düşündü. Evi, onda biri fiyatına eski eşine sattı.

Ali ve yeni kız arkadaşı, nakliyeciler eşyalarını yeni evlerine taşırken mutluluktan havaya uçuyordu. Kokan evden kurtuldukları için çok sevinçliydiler. Ali eski eşinin ne kadar kötü bir hata yaptığını düşünüp gülmeden edemedi. Evden taşınan son şey ise perdelerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu