SAĞLIK

KARACİĞERİ YENİLEYİP DÜZ BİR GÖBEK İÇİN EŞSİZ TARİF

Yapacağınız Bu doğal karışımdan içeceğiniz bir yudum dahi karaciğeriniz için oldukça faydalı. Bu karışım karaciğerinizin yenilenmesinde ve sağlığınızın korunmasında size yardımcı olacaktır. Karaciğerlerin sağlığını korumak, genel beden sağlığı oldukça önemlidir. Çünkü karaciğerin zararlı maddelere karşı ilk filtre görevi görür. Bilhassa son dönemlerin en yaygın karaciğer rahatsızlıklarından olan, Hepatit A, B ve C’nin yanı sıra siroz gibi rahatsızlıklarda da ciddi problemler meydana gelebilmektedir.

Karaciğer yenilenmesi mümkün mü?

Karaciğer kendini yenileyebilen bir organdır. Yanlış beslenme, tümör veya alınan toksinler nedeniyle zarar gören karaciğer doğru beslenmeye başladıktan sonra kendini yenileme sürecine girer.

Karaciğer hücrelerinin dörtte üçü ölse bile geri kalanları ile karaciğer işlevlerini devam ettirebilir. Bu nedenle uzun süreli alkol kullanımı veya yanlış beslenme nedeniyle karaciğer hücreleri tahrip olmuş kişiler için her zaman “geri dönüş” için bir fırsat vardır.

Karaciğeri yenilemek için hayatınızdan alkolü tamamen çıkarmak ve fazla alındığı vakit alkol kadar olmasa da karaciğeri yoran meyveleri tüketmeyi azaltmak gerekir. Karaciğeri yoran ve yağlandıran besinler, yağlı etler, hamburger, döner, sosis gibi et ürünleri ve yağlardır. Karaciğeri yenilemek için bunların tüketimini önemli ölçüde sınırlandırmak gerekir.

Karaciğer dostu besinler

Meyvelerin fazla tüketilmesi karaciğere zarar vermekle birlikte C vitamini içeren meyvelerin kararınca alınması karaciğeri yenilemeye yardımcı olur. Bunların başında limon gelir.

Yeşil yapraklı sebzenin her türlüsünü tüketmek ve hazır gıdalardan kaçınmak karaciğerin kendini yenilemesi için yeterli olacaktır.

Karaciğer sağlığı, sindirim sisteminin doğru çalışması ile bağlantılı olduğundan yoğurt tüketilmesi ihmal edilmemelidir.

Tüm organizmanın arındırılması için sorumlu olan organ olmasıyla birlikte protein sentezini yerine getiren karaciğerdir. Sağlığımızı koruyabilmek ve yağlı karaciğer, hepatit c-b gibi rahatsızlıkları engelleyebilmek için sağlıklı karaciğere sahip olmamız gerekmektedir. Karaciğeri doğal yollarla iyileştirmeye yardımcı olacak oldukça etkili özelliklere sahip bir bitki olan nane kullanarak karaciğeri arındırmayı öğreneceğiz. Bu alternatif ilac, genel vücut sağlığımızı iyileştirecek karaciğerlerimizi yenileyip karnımızı düzleştirecek.

1-Karaciğer temizleme kürü hazırlanışı:

1 kahve fincanı sızma zeytinyağına 2 diş ezilmiş sarımsak, 5-6 adet sapları ile beraber ezilmiş maydanoz ve 5-6 damla taze sıkılmış limon suyu ilave edilir.

15 gün boyunca her sabah aç karnına içilir. Bu kür karaciğeri yorulmuş, karaciğer hücreleri yıpranmış kişiler uygulayabilir.

2-Karaciğer ve düz bir göbek için kür:

Malzemeler:

  • 10 nane yaprağı
  • 3 Limon suyu
  • 1 rendelenmiş limon kabuğu
  • 1 Portakal suyu
  • 1 Su

Hazırlanışı:

  • Nane yapraklarını ve 10 su bardağı su dökün ve yaklaşık 5 dakika kadar kaynatın. Ardından bir süre dinlendirin.
  • Daha sonra portakal ve limon suyunu ve limonun kabuğu (rendelenmiş) beraber bir fincana doldurun limonunu rendelemeden iyice yıkayın.
  • İsteğe bağlı 1 tatlı kaşığı doğal bal ile tatlandırın. Son olarak naneli karışımın posasını ayırın, portakal suyunu ve limon suyunu ekleyerek karıştırın.
  • Bu kürü her gün bir hafta boyunca tüketin günde (1-2 fincan), daha sonrada gerek duyduğunuz zaman tekrarlayın.

Düz bir göbek için ilk önce kilo aldıran un şeker ve yağ gibi gıdalar kesilmelidir. Bunlar fazla miktarda tüketildiğinde hiç bir diyet size fayda vermez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu